22. 09. 2021

Parádní start

Dobrá práce! Válečníci sice, jak je jejich dobrým zvykem, dlouho kousali, leč Beksa nakonec zvládla svou letošní ligovou premiéru na jedničku a do nového ročníku NBL vykročila výhrou o 24 bodů!

2. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 97:73
(26:26, 26:14, 18:18, 27:15)

Po oboustranně ofenzivní první čtvrtině jsme v té druhé nakročili k výhře: náš náskok jsme v ní zvýraznili až na 16 bodů a po přestávce už jsme Válečníky ani jednou nepustili do těsnějšího bodového kontaktu. "S výkonem, který jsme předvedli, můžeme být spokojeni. Byl to velmi fyzický zápas, v němž jsme měli nějaké problémy, ale dokázali jsme se s nimi vypořádat," uvedl pivot Dantez Walton, jenž se při své ostré premiéře v červenobílém pardubickém dresu málem blýskl double-doublem: zapsal 9 bodů + 11 doskoků (+5 asistencí). Stínem utkání je zranění další nové akvizice Petra Šafarčíka, který odstoupil již v průběhu druhé čtvrtiny.

Od začátku nesmírně aktivní křídelník David Pekárek nás jedenácti body v rozmezí necelých šesti minut vytáhl k průběžnému vedení 21:14, ovšem hosté trefili v závěru první čtvrtiny tři trojky v řadě a po šňůře 0:9 byli rázem o dva body vpředu. Přelom úvodních dvou částí hry však vyzněl mnohem lépe pro nás: kontrovali jsme vlastní šňůrou 11:0 a od té chvíle už jsme ani jednou neprohrávali.

"Speciálně v první čtvrtině tlak na míč a celkově naše obrana nebyla na levelu, jaký bychom chtěli a jak pracujeme na trénincích," poukázal kouč Beksy na 26 inkasovaných bodů. V dalších třech hracích obdobích už jsme Děčín neustále drželi pod dvacetibodovou hranicí (14, 18, 15). "V druhém poločase se naše obrana zlepšila a díky tomu jsme mohli hrát jednodušší poslední čtvrtinu," řekl dále Dino Repeša.

Třetí čtvrtina, stejně jako první, sice byla bodově naprosto vyrovnaná, nicméně Válečníky jsme neustále drželi za zády. A když jsme hned zkraje poslední části zaznamenali tři koše v řadě (76:60), nebylo o našem vítězství pochyb. Postupem času jsme zlepšili přechodovou fázi z útoku do obrany (v první půli hosté zaznamenali 13 bodů z rychlých protiútoků, po přestávce poměr bodů z brejků vyzněl v náš prospěch poměrem 12 - 6), navíc jsme dominovali na doskoku (50 - 37, z toho útočné 12 - 8). "Gratuluji mým hráčům k vítězství a stejně bych chtěl poděkovat i divákům, kterých přišlo hodně - pro nás to bylo velmi důležité. Děkuji tedy fan klubu i všem ostatním fanouškům," poděkoval Dino Repeša za výbornou atmosféru, o kterou se staralo 750 diváků.

V pardubickém týmu ukázali svůj přínos všichni noví hráči.

Phil Henry byl top-skórerem utkání s 19 body (za necelých 19 minut!, z pole 7/10, z toho trojky 3/4), David Pekárek se především díky skvělému rozjezdu uvedl 15 body (trojky 3/5, +6 doskoků), Dantez Walton přidal 9 bodů a 11 doskoků, Petr Šafarčík stihl do svého zranění 8 bodů (+3 doskoky) a energický Matěj Burda zaznamenal 6 bodů.

Kompletní statistiky naleznete na webu cz.basketball.