29. 08. 2018

Parádní obrat. DJ za 33!

Po famózním obratu - z minus 18 na plus 6 bodů - Beksa zapisuje druhou výhru, po úterním triumvu v Handlové uspěla o den později i v hale Interu Bratislava

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

Inter Bratislava vs. BK JIP Pardubice 71:77
(23:18, 23:12, 12:29, 13:18)

Body: Jackson 33, Potoček 12, Švrdlík 11, McGaughey 8, Williams 7, Svoboda 6

Stejně jako v úterý v Handlové, ani dnes nám vůbec nevyšel začátek.

Ještě nebyly odehrány ani 2 minuty, domácí díky jedné trojce a dvěma rychlým brejkům (koš a koš s faulem) rychle vedli 8:0 a kouč Levell Sanders reagoval time-outem. Ani po něm jsme se příliš nezvedli: místo bodů jsme sbírali fauly (0 - 3) a Fusek dvěma šestkami a poté snadným dunkem zvýšil na 12:0. Až poté, na konci 5. minuty, zaznamenal naše první body Evan McGaughey, ovšem stále jsme ztráceli a po 7 minutách jsme byli pozadu dokonce o 13 bodů (18:5)!

Čím si trenéři vysvětlují opětovně horší vstup do utkání? "Nebyli jsme připraveni na agresivitu a silovost domácího týmu, který využil svých fyzických parametrů, hlavně na pozicích rozehrávačů, kde má dobře silově, rychlostně i basketbalově vybavené hráče," odpověděl asistent Tomáš Bartošek. "V útoku jsme nebyli schopni si vytvořit dobrou střeleckou pozici jak zvenku, tak na pivotech."

Do tempa jsme se dostali díky výrazně agresivnější obraně, z níž pramenily 3 zisky po sobě a rychlé kontry (dvakrát zakončené Kamilem Švrdlíkem), naši šňůru natáhli na 0:10 úspěšně trojkující Richard Williams a Michal Svoboda. Na přelomu prvních dvou čtvrtin jsme však udělali sérii chyb - ztráty míče v přechodové fázi a špatná rozhodnutí v útoku - a Inter se šňůrou 9:0 znovu odpoutal do dvouciferného vedení (29:18). Útočně nás nastartovali Michal Svoboda, Josef Potoček a Evan McGaughey, kteří ve třech po sobě jdoucích útocích proměnili své tříbodové pokusy (35:30), ale záhy i domácí zaznamenali tři tříbodové akce (dvě trojky a koš s faulem) a před přestávkou vytáhli své vedení až na maximálních 16 bodů (46:30).

Raritou druhé čtvrtiny byl fakt, že náš tým skóroval všechny své body zpoza tříbodového oblouku (12 bodů = 4 trojky).

Na startu třetí čtvrtiny Inter zvýšil na 48:30, ale co se dělo potom, to je na zápis do historie.

Nezastavitelný Donovan Jackson stihl za 8,5 minuty vysázet neskutečných 25 bodů (!!!), když proměnil 6 trojek (jednu s faulem) a hlavně díky jeho střelecké explozi jsme otočili na 54:57! O výsledku tedy rozhodla poslední čtvrtina. V 34. minutě jsme vedli 62:64, dvě minuty před koncem Donovan Jackson svou sedmou trojkou posunul stav na 67:72. Čtvrt minuty před koncem jsme měli k dobru 6 bodů, ovšem naši nesportovní chybu potrestal Bulatovič čtyřmi šesktami a 9 sekunc před koncem jsme po oddychovém čase vhazovali míč do hry na útočné polovině hřiště.

Inter nám pomohl, neboť Smith fauloval ještě před uvedením míče do hry - nesportovní chyba. Tu potrestal Donovan Jackson dvěma trestnými hody, čímž posunul rozdíl mimo dosah jediného koše, a když po dalším faulu stejný hráč znovu dvakrát přesně šestkoval, koncovku jsme již kontrolovaně dohráli. "V poločase jsme si řekli, že se nemůžeme nechat zmlátit. Věděli jsme, že potřebujeme zvýšit agresivitu, vystupňovat úsilí v obraně, což se povedlo a nakoplo nás to," poukázal Bartošek na fakt, že ve druhém poločase jsme inkasovali pouhých 25 bodů!!!

"Domácí najednou tři čtyři útoky neskórovali, naopak my jsme dali několik jednoduchých košů, Donovan se nakopl a chytly v něm saze. Hodně nám pomohl." O čem svědčí skutečnost, že podruhé během dvou dnů se Bekse povedl skvělý obrat? "Vždycky, když se týmu něco takového povede, je to velký přínos. Svědčí to o tom, že v sobě má zdravého ducha a chce vítězit. Je to sice "jen" příprava, ale tím spíš je vidět, že nikomu není jedno, jakým výsledkem zápas skončí. Tímto se buduje vítězný duch týmu."