Upravit stránku
11. 11. 2023

Ostudná porážka


Po nejhorším výkonu v letošní sezoně jsme podlehli děčínským Válečníkům jednoznačně o 35 bodů. V zápase jsme ani jednou nevedli, úřadující vicemistři jej měli celou dobu pevně v rukou.

12. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 64:99
(14:19, 16:28, 16:24, 18:28)

V celém utkání jsme měli jednu jedinou světlejší pasáž: mezi 4. a 8. minutou jsme nastříleli 8 bodů v řadě, do 9. minuty jsme natáhli naši šňůru na 12:3 a z dvouciferné ztráty, kterou jsme nabrali hned v úvodu, jsme se přitáhli na dostřel jediného koše (14:16). Žádný obrat se však bohužel nekonal. Děčín velmi rychle odskočil do více než 20bodového trháku a došel si pro naprosto přesvědčivý a zasloužený triumf. V dresu Beksy nezasáhli do utkání zranění Petr Šafarčík, Matěj Burda a Joey Brunk.

Průběh utkání

Válečníci nás trápili rychlým přechodem do útoku, z něhož vytěžili spoustu snadných bodů (v první půli byl poměr bodů z protiútoků 2 - 17!), navíc se mohli od začátku spolehnout na přesnou střelbu z dálky. Už v prvním poločase trefili 7 trojek (s 50% úspěšností), naopak bilance Beksy činila tristních 0/19...

Rozhodnou pasáží zápasu byl úsek od 10. do 16. minuty, v němž jsme proměnili jedinou ze 14 střel (!!!), navrch přidali 4 míčové ztráty a po šňůře 2:22 hosté nakročili k přesvědčivému vítězství. Definitivně nám pak ukázali záda hned na startu třetí čtvrtiny, kdy nám během necelých 2 minut nasypali 8 bodů za sebou a navýšili rozdíl na 25 bodů (stav 30:55).

Za všechny statistiky stačí zmínit dvě: bilanci tříbodové střelby (2/32 - 6,3% ku 14/27 - 51,9%, naši první trojku proměnil Tomáš Vyoral až ve 28. minutě, do té chvíle jsme to měli 0/21...) a poměr bodů z rychlých protiútoků (6 - 29).

Kompletníj zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové komentáře

Vanja Miljković (trenér Pardubic):

"Gratuluji Děčínu k vítězství. Dnešní zápas se mi nehodnotí dobře. Děčín je velmi dobrý tým, hraje hodně fyzicky, má výbornou přechodovou fázi, ale to všechno víme. Z naší strany byl dnešní zápas realistickým obrazem toho, jak na tom jsme, ať už z pohledu zraněných hráčů, nebo toho, jak hráči dokážou ukázat na palubovce svou tvář. Celé hodnocení je hlavně o tom, že jsme neukázali charakter."

Kamil Švrdlík (hráč Pardubic):

"Z naší strany to bylo trapné, ostudné, nekolektivní. Je mi fakt trapně, být tady v hale po takovém zápase... Tohle jsem ještě neviděl. Od nás to bylo strašně nekolektivní, ať v obraně, nebo v útoku, to říká všechno. Víc k tomu asi nemám žádný komentář."

Tomáš Grepl (trenér Děčína):

"Zápas hrály dva týmy, které se v tuhle chvíli nenacházejí v nejlepším rozpoložení. Jeli jsme sem s tím, že to prostě zkušíme, protože naše forma není na takové úrovni, kde by měla být. Pardubice to mají velmi podobné. Mají problémy se zraněnými hráči, což se jednoznačně projevuje. Výsledek je pro Pardubice možná až trošku krutý, ale nám spadloo do koše to, co nám normálně nepadá, což se na výsledku projevilo. Nemůžeme být nic jiného než spokojeni, za výhru jsme samozřejmě rádi. Klíčový byl první poločas - to, že jsme Pardubice přehráli poměrem 17:2 na body z rychlého protiútoku, to určilo ráz zápasu."

Petr Macháč (hráč Děčína):

"Zápas hodnotím z našeho pohledu pozitivně. Domácí byli v osvbanené sestavě, neměli Brunka, Šafarčíka a Burdu, tím pádem jsme se snažili toho co nejvíc využít. Zápas jsme kontrolovali skoro od první minuty. Domácím nepomohla ani jejich střelecká bilance, moc jim to tam nepadalo, u nás to takový problém nebyl. Chtěl bych vyzvednout výkon A. J. Waltona, dal 33 bodů, což je super."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti