Upravit stránku
03. 10. 2019

Ostrý start do ligy


Přípravné období skončilo, začíná se naostro! A v případě Beksy doslova, vždyť v předehrávce 1. kola NBL ji v Nymburku prověří úřadující čeští šampióni.

1. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

Era Basketball Nymburk vs. BK JIP Pardubice
(pátek 4. 10. v 18 hodin)

163 dnů. Tak dlouhá byla přestávka mezi posledním utkáním Beksy v loňské sezoně a letošní premiérou.

"Všichni už jsou natěšení, až to konečně vypukne," prohlásil za tým kapitán Radek Nečas na úterní tiskové konferenci.

V přípravě jsme odehráli osm utkání s bilancí tří výher a pěti porážek. Ani jednou jsme bohužel nebyli kompletní, ovšem je pozitivní, že do Nymburka pojedeme téměř v plné sestavě: Michal Svoboda, jenž kvůli zranění vynechal generálku v Prievidzi, se na začátku tohoto týdne zapojitl do tréninkového procesu, a tak mimo hru zůstává pouze benjamínek Michal Svojanovský. Jaká je atmosféra v týmu těsně před ligovým startem? "Samozřejmě nejedeme do Nymburka prohrát. Budeme chtít hrát náš nejlepší basket," předeslal rozehrávač Tomáš Vyoral, jenž přišel do Pardubic právě z nymburského klubu, v němž strávil dvě sezony.

Nymburk částečně obměnil svůj tým, nicméně zásadní zpráva zůstává neměnná: je složen z nesmírně kvalitních hráčů. "Bude to pro nás velká zkouška," ví Vyo. Jaké soupeřovy přednosti bude třeba eliminovat? "Nejde eliminovat úplně všechno, ale každopádně musíme velmi dobře bránit, protože pokud nepokryjeme jejich rychlý protiútok a střelu za tři body, kterou jsou schopni dát skoro všichni hráči, bude se nám hrát hrozně těžce. Takže je potřeba co nejlépe bránit a zároveň, pokud ubráníme, hrát náš protiútok, protože se musíme snažit dát co nejvíc lehkých košů."

Vyoral se připojil ke svému novému týmu až před necelými dvěma týdny, po návratu z veleúspěšného světového šampionátu v Číně. V jaké fázi sehranosti se svými spoluhráči se momentálně nachází? "Každým dnem se to zlepšuje, nicméně stále máme před sebou ještě spoustu práce. Teď je to o tom, abychom se zlepšovali s každým dalším zápasem."

Na nymburské soupisce se skví jména úspěšných českých reprezentantů.

Jaromír Bohačík, Vojtěch Hruban, Pavel Pumprla, Martin Kříž, Martin Peterka - ti všichni reprezentovali Česko na MS.

Stálicí úřadujících českých šampiónů je Petr Benda, nový je kvartet zahraničních akvizic: americké trio Deishuan Booker-Hayden Dalton-Zach Hankins doplňuje chorvatský reprezentant Roko Rogič. Do své první kompletní sezony v nymburském dresu půjdou rovněž Petr Šafarčík a Jakub Tůma. "Do sezony vstupujeme asi nejtěžším možným způsobem - proti Nymburku v Nymburku, ale všichni už se těšíme a nemůžeme se dočkat, až sezona začne," řekl Adam Konvalinka, asistent trenéra Scalabroniho.

"První zápas bude velkou prověrkou pro naši obranu, protože Nymburk je známý velkou ofenzivní silou na všech postech. Potřebujeme eliminovat zejména Bohačíka s Hrubanem, co se týče zahraničních hráčů, s Rogičem přichází velká zkušenost, s američanem Bookerem především atletičnost a s podkošovými hráči Daltonem a Hankinsem variabilita a pohyblivost. Celkově bude třeba zastavit soupeřův rychlý protiútok a snažit se ho udržet i na doskoku. My se ale budeme soustředit hlavně na nás, nejedeme se koukat na to, jak hraje a co potřebuje Nymburk, chceme přijet a hrát náš styl hry. Nejen v pátek, ale v celé sezoně se budeme chtít opírat o kolektivní výkon podpořený všemi hráči, abychom mohli konkurovat těm nejsilnějším týmům," doplnil Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti