Upravit stránku
01. 12. 2023

Ostrava vs. Beksa


Dvoutýdenní reprezentační pauza je u konce, kolotoč Kooperativa NBL se opět roztáčí naplno. Beksu čeká výjezd do Ostravy, kde bude chtít přerušit již čtyřzápasovou sérii porážek.

14. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava (2/11) vs. BK KVIS Pardubice (5/8)
sobota 2. 12. v 17:30 | SH Tatran, Ostrava

"Ostrava momentálně určitě není tam, kde by chtěla být, podobně jako my," předeslal pardubický trenér Vanja Miljković, po jehož boku bude premiérově stát i nový litevský asistent Karolis Abramavičius. Už z úvodní věty je zcela jasně patrné, o jak důležité utkání půjde. Pro oba sobotní soupeře! "V každém případě víme, že, byť budeme hrát na palubovce aktuálně posledního týmu tabulky, nás rozhodně nečeká jednoduchý zápas. Ostrava doma nedávno porazila Děčín, čímž ukázala, jak nebezpečným týmem může být," řekl dále kouč Beksy.

Nová huť, slavící v probíhající sezoně 70. výročí svého založení, dosud posbírala pouhá dvě vítězství. Kromě výše zmíněného dva týdny starého triumfu nad Děčínem dokázala v říjnu skolit pražskou Slavii. Naposledy neuspěla v dohrávce 10. kola proti Nymburku, jemuž podlehla po jednoznačném vývoji (už v poločase ztrácela 24 bodů) 59:93 (nejvíce bodů Ostravy: Madden 15, Jeter 11, Š. Svoboda 9, Williams 6...). "Mezi největší přednosti domácích patří individuální kvalita zahraničních hráčů. Jako tým dokážou hrát s velkou energií, což ukázali například právě proti Děčínu," podotkl Vanja Miljković.

Ostravským top-skórerem je americký křídelník Rashad Madden, jenž po svém příchodu zatím stihl odehrát dva zápasy a v obou zaznamenal shodně 15 bodů. Jeho krajan Chase Jeter střádá 13,5 bodu + 6,4 doskoku, další americká akvizice Elyjah Williams zapisuje 12 bodů + 7,8 doskoku a slovenský rozehrávač Matej Majerčák přidává 10,3 bodu + 3,9 asistence. "Klíčový faktor bude, jak dokážeme reagovat na agresivitu domácích, hlavně na doskoku a v přechodové fázi. My jsme  stále v nějaké fázi přestavby, náš tým ještě není úplně kompletní. Objektivně však můžu říct, že za sebou máme týden a půl velmi kvalitní přípravy, opravdu se mi líbilo, jak tým pracoval. Malou nevýhodou pro nás může být, že zatímco my jsme 14 dní pouze trénovali, Ostrava už hrála ve středu s Nymburkem, ale s tím se musíme vyrovnat. Věřím, že se co nejdříve dostaneme do  potřebného herního rytmu, a když budeme dobře zastavovat silné stránky soupeře a podaří se nám prosadit ty naše, odvezeme si z Ostravy důležité vítězství," přeje si Vanja Miljković.

Pozitivní zprávy z tábora Beksy?

Až na rekonvalescenta Matěje Burdu jsou v plném tréninkovém zápřahu všichni hráči, včetně uzdravených Petra Šafarčíka a Davida Pekárka i nové posily Kamerona Chatmana, jehož čeká zápasová premiéra v bíločerveném pardubickém dresu.

"Touha uspět je v našem týmu obrovská," říká Petr Šafarčík

Peco, dvoutýdenní reprezentační přestávka je za námi. Na co jsme se v tréninkovém procesu nejvíce zaměřili, kromě potřebného odpočinku v úvodu pauzy?
"Oddych byl opravdu jenom na začátku, a hlavně: my teď nemáme prostor nějak moc oddychovat. Dá se říct, že jsme začali úplně znovu, protože to bylo potřeba. V prvních dnech to skutečně vypadalo jako někdy 15. srpna. Za sebe můžu říct, že jsem spokojený s tím, jak jsme naložili s reprezentační pauzou. Odvedli jsme kus práce, jak po stránce fyzické, tak i taktické přípravy. Trenér nás dopředu upozorňoval na to, že budeme pracovat na všem, což se také stalo. Doufám, že to bude vidět už v sobotním zápase."

První zápasy po delších herních pauzách bývají ošidné, na druhou stranu by na nás měla být vidět patřičná natěšenost. Jak bys popsal aktuální atmosféru v týmu?
"Musím říct, že je rozdílná. Atmosféra na trénincích, přístup všech kluků, to je teď v pořádku, což byl také cíl všech těch změn, které přišly. Natěšenost je velká, obzvlášť u mě. Před repre pauzou jsem toho kvůli zranění moc neodehrál, takže se do Ostravy moc těším. Navíc jedu domů, kam se vždycky těším speciálně. (pousmál se) Mám v plánu vypsat do šatny pro kluky nějakou prémii za výhru."

I náš sobotní soupeř prošel dílčími změnami. Video příprava už proběhla, co jste z ní vypozorovali?
"Ostravu jsme několikrát viděli na videu, navíc jsme všichni koukali na její středeční utkání s Nymburkem. Opírají se o individuální výkony čtyř Američanů plus o Mateje Majerčáka, který prokazoval svoji kvalitu už v loňské sezoně. Z tohoto pohledu bude velmi důležitá individuální odpovědnost každého z nás. Věřím, že po taktické stránce jsme připraveni dostatečně dobře, aby nás domácí nezaskočili."

O pozitivní atmosféře v týmu už jsi hovořil. Cítíš i touhu a odhodlání, konečně přerušit čtyřzápasovou šňůru porážek?
"Touha a natěšenost uspět je v našem týmu obrovská, což bylo vidět i na trénincích, soutěživost je teď o dost větší než v předešlých týdnech. Doufám, že jsme si fakt všichni sedli na prdel, když to takhle řeknu, a už v Ostravě společně ukážeme, že to, co předvádíme na trénincích, dokážeme přetavit i do zápasů."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti