Upravit stránku
24. 09. 2021

Ostrava vs. Beksa


Po středeční vítězné premiéře čeká Beksu druhé utkání v letošním ročníku Kooperativa NBL - první na soupeřově palubovce, konkrétně v Ostravě.

3. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava (1/1) vs. BK JIP Pardubice (1/0)
sobota 25. 9. v 17:30

Nová huť už odehrála dvě utkání, obě na severu Čech.

Nejprve uspěla po napínavé koncovce v Děčíně a z arény Válečníků si odvezla cennou výhru 73:70 (nejvíce bodů Ostravy: Ubilla 21, Radukič 14, Bohačík 12, Vann 8), aby uprostřed tohoto týdne nezvládla závěr duelu v Ústí nad Labem: ještě 3,5 minuty před koncem ztrácela na Slunetu jen 4 body, leč poslední úsek hry domácí ovládli 12:2 a celý zápas získali v poměru 86:72 (nejvíce bodů Ostravy: Vann 19, Bohačík 11, Ubilla 10, Heinzl 9, Nábělek 9...). "Oba dva předchozí zápasy ukázaly, že Ostrava může být hodně nepříjemným soupeřem: v Děčíně vyhrála, v Ústí rozhodla až koncovka. Na to, že hrála dvakrát za sebou na druhé straně republiky, nebyla daleko od zisku dvou výher, takže je jasné, že nás nečeká nic jednoduchého," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka.

Když měl vyjmenovat osové muže Ostravy, zmínil čtyři stěžejní hráče. "Ostrava je hodně závislá na rozehrávači Ubillovi, k němuž sedí zkušený pivot Petr Bohačík, zajímaví jsou i další dva cizinci Issac Vann a Aleksandar Radukic."

Beksa vykročila do nového ročníku NBL pravou nohou, hnouževnatý Děčín skolila přesvědčivě 97:74. "Byli jsme hodně spokojeni s druhou a čtvrtou čtvrtinou, kdy jsme se dostali do agresivní nátlakové obrany a z toho plynoucího rychlého přechodu do útoku," zmínil Adam Konvalinka povedené sudé části hry, které jsme v součtu vyhráli naprosto suverénně 53:29!

"Dobře jsme si půjčovali balón a hráli kolektivně. Začátky obou poločasů jsme ale měli hodně nervozní. Nijak nesnižuji kvality Děčína, ale trestal nás hlavně po našich zbytečných chybách - i proto jsme po zápase měli dlouhé video, kdy jsme z 80% řešili naše chyby, byť jsme se samozřejmě podívali i na věci, které nám fungují." S jakým cílem půjdeme do sobotního utkání v Ostravě? "Naším cílem bude dostat se do vlastní hry ne jenom na 20 minut, jako v utkání s Děčínem, ale diktovat tempo po většinu zápasu. Budeme chtít hrát si to svoje a nenechat se soupeřem rozhodit, ač bude hrát doma," doplnil asistent kouče Dina Repeši.

V navázání na úspěšné úseky z předchozího zápasu s Válečníky doufá i křídelník Josef Potoček. "Rádi bychom navázali na povedené pasáže z utkání s Děčínem, v nichž jsme hráli agresivně a rychle dopředu. Naopak je potřeba se vyvarovat hloupých chyb, potože v Ostravě nás čeká zápas s nebezpečným týmem, který by je určitě trestal. Musíme se maximálně soustředit hlavně sami na sebe, hrát se stejnou energií jako ve středu a ukázat stejný hlad po vítězství," burcuje Pepíno.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti