08. 12. 2019

Ostrava vs. Beksa, díl 1.

Nabitý předvánoční program Beksy pokračuje. V tomto týdnu nás čekají hned tři utkání, přičemž tím prvním vstoupíme do letošního ročníku Českého poháru.

4. KOLO ČESKÉHO POHÁRU:

NH Ostrava vs. BK JIP Pardubice
pondělí 9. 12. v 17:30

S Ostravou se potkáme dvakrát během tří dnů: po pondělním pohárovém duelu na ni narazíme o dva dny později v NBL.

V obou případech se bude hrát v soupeřově hale.

Zatímco domácí basketbalisté vstoupili do Českého poháru již v minulém kole, kdy na palubovce Basketu Opava 2010 uspěli přesvědčivě 104:75 (nejvíce bodů Ostravy: Newkirk 21, Holsey 18, Bohačík 12, Lukáč 10, Choleva 8, Snopek 8...), pro nás půjde o premiérový zápas v letošním ročníku Českého poháru. Jeho vítěz si zajistí postup do čtvrtfinále, v němž se o účast ve FINAL-4 utká s lepším z dvojice BK Opava B vs. BK Olomoucko.

Beksa po repre-pauze: 1 - 1

Po nedávné reprezentační přestávce jsme odehráli dvě utkání.

Nejprve jsme v Alpe Adria Cupu získali čtvrté vítězství, když jsme porazili chorvatské Škrljevo jednoznačně 88:67. Následně jsme o víkendu na startu druhé poloviny základní části Kooperativa NBL nestačili na lídra tabulky Nymburk, s nímž jsme drželi krok do poloviny třetí čtvrtiny (25. minuta - stav 41:45), abychom nakonec podlehli 61:85. Do tohoto utkání nenastoupil zraněný pivot Prokop Slanina a ve druhé čtvrtině se zranil rozehrávač Tomáš Vyoral, jenž se však po přestávce vrátil do hry.

Ostrava: v NBL pět porážek v řadě

Nová huť dosud zapsala v Kooperativa NBL pouze dvě vítězství oproti deseti porážkám

Od listopadového debaklu v Prostějově (62:109!) mají však její výkony vzestupnou tendenci, byť tým trenéra Bálinta stále tlačí bota zejména na obranné polovině hřiště: v NBL průměrně inkasuje hrozivých 95,5 bodu na zápas, v posledních pěti zápasech to je dokonce 98,4 bodu!! Na nymburské palubovce (porážka 81:95) a naposledy i v Praze (porážka 79:83, nejvíce bodů Ostravy: Newkirk 22, Holsey 19, Pálenik 17, Nábělek 10...) však Ostrava odehrála solidní zápasy. Jejími ofenzivními tahouny jsou zahraniční akvizice, rozehrávač Josh Newkirk (v NBL průměry 19,6 bodu + 4,2 asistence) a křídelník Kammeon Holsey (18,1 bodu + 8,7 doskoku), mezi opěrné muže patří i pivot Petr Bohačík (11,1 bodu + 10,9 doskoku) s křídelníkem Radkem Pumprlou (10,4 bodu).