Upravit stránku
18. 01. 2019

Ostrava vs. Beksa


Jeden volný den, vyplněný tréninkem, a Beksa jde znovu do akce. Úkol je jasný: pustit z hlavy 50bodový výprask v Nymburku a vybojovat důležitou výhru v Ostravě!

20. KOLO KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava (5/12) vs. BK JIP Pardubice (12/7)
sobota 19. 1. v 17:30

Ani jeden tým nepůjde do zápasu v dobrém rozpoložení.

Beksa nenavázala na velmi dobrý výkon z nedávného vítězného utkání v Praze a v Nymburku padla zcela jednoznačně 68:118! "Bezprostředně po zápase jsme s hráči mluvili, všichni jsme se cítili trapně," přiznal kouč Levell Sanders. "Teď to musíme proměnit ve správnou agresivitu a ukázat charakter," posunul své myšlenky k nejbližšímu duelu v Ostravě. "Musíme být mnohem lepší v defenzivní činnosti. Je potřeba, aby Ostrava měla všechno co nejtěžší, aby nic nedostala jen tak!"

Nová huť prochází ještě o poznání složitějším obdobím.

V minulém kole sice přetlačila USK Praha 90:85 (nejvíce bodů: Stojačič 21, Stanojevič 18, Boggs 16, Zaharijevič 11, Alleyn 11...), ovšem předtím prohrála neuvěřitelných 8 ligových utkání za sebou!!! "Opravdu nezáleží na tom, proti komu hrajeme, my zkrátka musíme bránit na vyšší úrovni než v Nymburku. Ostrava vyhrála svůj poslední zápas, takže rozhodně budeme potřebovat mnohem kvalitnější defenzivní výkon," burcuje Ell.

Ostravský kouč Dušan Medvecký má k dispozci užší rotaci hráčů, navíc mu v polovině prosince vypadl vinou zranění nejužitečnější muž Petr Bohačík, jenž obstarával průměrně 10,6 bodu + 11,1 doskoku! "Mají Stanojeviče, který je dobrým střelcem, a zpět je Stojačič, také velmi dobrý hráč," vyjmenoval Ell dva stěžejní opěrné pilíře domácích. "Musíme hrát koncentrovaně a být připraveni na boj!"

Rozehrávač Milan Stanojevič je týmovým top-skórerem s průměrem 14,6 bodu na zápas (+5,9 asistence), dvouciferné průměry mají i další perimetroví hráči Justus Alleyn (13,8 bodu + 3,6 asistence), Strahinja Stojačič (13 bodů + 3,3 asistence) a Brandon Boggs (12,1 bodu). Hlavní podkošovou sílu při zmiňované Bohačíkově absenci představuje Luka Zaharijevič (10,9 bodu + 6,8 doskoku, z toho 2,4 útočného). "Rychlá přechodová fáze a agresivní obrana, to je to, co potřebujeme," zopakoval Levell Sanders základní faktory úspěchu. "V Nymburku jsme byli příliš měkcí, tohle musíme změnit!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti