Upravit stránku
26. 09. 2017

Ostrá domácí premiéra


Velký zápas mají před sebou basketbalisté BK JIP Pardubice. S rumunským týmem CSU Sibiu si to rozdají o postup do další fáze FIBA Europe Cupu.

FIBA EUROPE CUP, 1. KVALIFIKAČNÍ KOLO, ZÁPAS 2:

BK JIP Pardubice vs. BC CSU Sibiu
(středa 27. 9. v 18 hodin, Tipsport aréna)

Z utkání číslo 1, hraného v Rumunsku, si Beksa přivezla jednobodový náskok (díky vítězství 79:78), ale především psychologickou výhodu. "Po zápase jsem se bavil s trenérem Sibiu, který byl hodně zklamaný - říkal, že věřili ve výhru vyšším rozdílem a s tou chtěli odjet do Pardubic, ale to se jim nepovedlo," podotkl jeden z pardubických trenérů Tomáš Bartošek.

Nicméně výsledkově není zdaleka nic rozhodnuto, JIP má k dobru jeden jediný bod.

Leč nyní i výhodu domácího prostředí!

"V Sibiu byla asi nejbouřlivější atmosféra, kterou jsme v evropských pohárech zažili," vrátil se pardubický pivot Kamil Švrdlík k úvodnímu duelu a před středeční odvetou v Tipsport aréně zdůraznil: "V podstatě nemáme žádný náskok, takže to musíme brát jako normální zápas, který začíná prakticky za stavu 0:0. Víme, že ho potřebujeme vyhrát."

Rumunský tým se prezentuje velice rychlým basketbalem, ovšem jak Švrdlík zdůraznil, má i velmi kvalitní individuality. "Jak jsem měl možnost poznat, mají celkem silné pivoty," pousmál se nejvyšší muž pardubické sestavy.

"Sibiu disponuje vyváženým týmem. Není to jen o rychlých hráčích na perimetru, taky jejich podkošoví hráči jsou hodně silní a umějí hrát 1 na 1. Nemůžeme si tedy až příliš moc vypomáhat, nebo se naopak jenom soustředit na obranu hráčů z perimetru," doplnil Kamil Švrdlík.

Klíčovými postavami Sibiu jsou Američané, jichž je v kádru hned šest! Nejlepším střelcem rumunského týmu v prvním duelu byl rozehrávač Kevin Capers s 21 body, dvouciferný počet bodů nastříleli i jeho krajané DeAngelo Riley (13) a Lawrence Kinnard (10), rumunský křídelník Radu Paliciuc přidal 14 bodů. Beksu táhla nová akvizice Jackson Kent, jenž svou soutěžní premiéru ozdobil 25 body (4 trojky), Dominez Burnett přihodil 18 bodů a další letní akvizice Scott Martin 12.

Doprovodný program

Time-outy v průběhu utkání vyplní vystoupení cheerleaders IM CHEER Pardubice, o přestávce mezi prvním a druhým poločasem se vám představí členové Aerobic centra Pardubice. Nedílnou součástí doprovodného programu bude i divácká soutěž o atraktivní ceny - hlavní cenou budou hodinky zn. Lotus.

Novinka ve Fan shopu

Ve Fan shopu, umístěného u turniketů Tipsport arény, můžete kromě tradičních suvenýrů s identitou BK JIP Pardubice zakoupit i jednu nevšední novinku: směsi ořechů a sušeného ovoce, sestavené přímo hráči Beksy. "Navazujeme tak na loňskou edici kořenících směsí, které sestavovali přímo naši hráči," podotkl René Peška, PR manažer klubu.

"Ve spolupráci s e-shopem Obchod Oliver vybraní hráči sestaví ze svých oblíbených ingrediencí speciální směsi, které si fanoušci mohou zakoupit a rovnou na místě ochutnat." Prvním basketbalistou, který sestavil svou oblíbenou směs, je rozehrávač Viktor Půlpán, každý další měsíc vznikne nové balení. Cena každé směsi činí 45 Kč, přičemž 20% z výtěžku bude určeno na projekt klubu Sportovní hry s basketbalem.

Tomáš Bartošek: Teď budou fanoušci na naší straně

V prvním vzájemném utkání hráči Sibiu ukázali, že dokážou přesunout těžiště hry zpod vlastního koše k soupeřově trojce za 2-3 sekundy. Jak jste vy, trenéři, byli spokojeni s tím, jak se týmu dařilo zastavovat přechodovou fázi rumunského týmu?
"Na to, jak jsme se na to připravovali - mluvili jsme o tom, opakovaně si to ukazovali na videu… - to nebylo úplně dokonalé. Otázkou však je, jestli je vůbec možné tým, který se takto hodně zaměřuje na rychlý přechod do útoku, 100% eliminovat. V každém případě víme, že je třeba protiútoky a snadné body Sibiu eliminovat na minimum. Musíme se v tom zlepšit i proto, že v Rumunsku jsme protiútoky zastavovali velmi často fauly a posílali jsme hráče Sibiu na čáru t restného hodu, což jsou také jednoduché body… Takže v této činnosti vidíme prostor ke zlepšení."

 

V čem dále budeme chtít ve druhém utkání posunout náš výkon?
"Jednoznačně potřebujeme zlepšit nás spacing, rozestavení hráčů na útočné polovině. V Rumunsku bylo moc situací, kdy jsme si přihrávali na malém prostoru. Dostávali jsme se do složitých situací, protože jsme měli více hráčů na menším prostoru a nemohli tak využít hru 1 na 1. Přitom když jsme dodrželi správné rozmístění, měli jsme otevřenou střelu nebo idální pozici pro hru 1 na 1. Tohle tedy budeme chtít v druhém utkání zlepšit."

 

Vedeme pouze o 1 bod, nicméně psychologická výhoda by mohla být na naší straně, s ohledem na vítězný koš 2 sekundy před koncem a s výhodou domácího prostředí, souhlasíte?
"Po utkání v Rumunsku jsem se bavil s trenérem Sibiu a on byl hodně zklamaný, říkal, že tenhle výsledek je pro ně hodně špatný. Uvědomoval si, že jsou nyní v těžší pozici, i proto, že jejich tým hodně těží z obrovské energie, kterou mu v domácím prostředí dodávají fanoušci. Trenér říkal, že věřili ve výhru vyšším rozdílem a s tou chtěli odjet do Pardubic, ale to se jim nepovedlo. My naopak teď víme, že fanoušci budou na naší straně, že teď to bude náš tým, kdo se bude spoléhat na jejich podporu. Věříme, že do arény přijde co nejvíce fanoušků a předají nám co nejvíce energie."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti