Upravit stránku
18. 02. 2016

Osobnosti se složily na pokutu


Pardubické osobnosti nejen z politické či kulturní sféry vyjádřily svůj nesouhlas s rozhodnutím Disciplinárního ředitele NBL o udělení pokuty Radkovi Nečasovi.

Radek Nečas byl potrestán finanční pokutou ve výši 9500 Kč (a zastavením závodní činnosti na 2 utkání nepodmíněně, tato mu byla po odvolání Vrchním ředitelem NBL snížena na 1 utkání nepodmíněně) za incident, který se stal v utkání se svitavskými Tury. Radek Nečas se zastal svého spoluhráče Lukáše Kotase, jehož udeřil do obličeje svitavský hráč Jan Špaček.

"Stejně jako se Radek Nečas zastal spoluhráče Lukáše Kotase na hřišti při incidentu vyvolaném zcela nevídaným atakem hráče Svitav, i my jako příznivci pardubického basketbalu cítíme potřebu zastat se osoby Radka Nečase a celého klubu," píše se v oficiálním dopise, podepsaném všemi sedmi osobnostmi.

Sám hráč všem poděkoval a zároveň sdělil, že celou částku 9500 Kč věnuje na dobročinné účely. "Všem níže podepsaným bych rád poděkoval za podporu, nesmírně si jí vážím. Rád bych tuto částku věnoval ve prospěch nemocné Mišky," uvedl Radek Nečas.

Vážně nemocné Míše Hlaváčkové můžete přispět i vy, více informací naleznete na webu www.pomoztemisce.cz.

Dopis o úhradě nákladů spojených s pokutou Radkovi Nečasovi

Vážený pane předsedo představenstva,
Vážený pane generální manažere,

stejně jako se Radek Nečas zastal spoluhráče Lukáše Kotase na hřišti při incidentu vyvolaném zcela nevídaným atakem hráče Svitav i my jako příznivci pardubického basketbalu cítíme potřebu zastat se osoby Radka Nečase a celého klubu. Nesouhlasíme totiž s verdiktem disciplinární komise Kooperativa Národní basketbalové ligy spočívající ve vystavení zákazu Radku Nečasovi nastoupit v jednom utkání a finanční pokutě 9.500,- Kč. Trest vůči jeho osobě považujeme za nespravedlivý a neopodstatněný. Každý, kdo se ve svém životě věnoval kolektivnímu sportu, ke kterému patří také emoce, zcela jistě chápe jeho snahu bránit svého spoluhráče.

Dovolujeme si Vás proto touto cestou informovat o našem rozhodnutí uhradit náklady spojené s pokutou pro hráče Radka Nečase ve výši 9.500,- Kč. Pevně věříme, že tuto symbolickou pomoc a podporu příjme.

Zároveň Vás žádáme o sdělení, jakou formou a kdy může být tento peněžitý dar předán.

S úctou

Mgr. Jakub Rychtecký, náměstek primátora města Pardubic zodpovědný za školství a sport
Ing. Petr Klimpl, ředitel Úřadu práce Pardubice a zastupitel města Pardubic
Ing. Jarmila Zbořilová, ředitelka Komorní filharmonie Pardubice
MUDr. Vít Ulrych, lékař, člen představenstva BK Pardubice, a. s.
Jiří Samek, obchodní manažer pro východní Evropu Stäubli Systems s.r.o.
RNDr. Zdeněk Linhart, lektor
Bc. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti