Upravit stránku
01. 12. 2016

Druhé kolo FIBA Europe Cupu


Tři nesmírně atraktivní soupeři, šest velice těžkých, leč přínosných utkání. Pardubičtí basketbalisté již znají jízdní řád druhého kola FIBA Europe Cupu.

Beksa při své premiérové účasti v prestižní pohárové soutěži uspěla - možná dokonce nad očekávání.

V základní skupině dokázala vyhrát čtyři z šesti utkání a obsadila 2. postupové místo, za prvním Cmoki Minsk.

I ve druhé fázi se FIBA Europe Cup hraje ve čtyřčlenných skupinách systémem každý s každým doma - venku. S jedním podstatným rozdílem: postoupí pouze týmy z prvních míst, plus dva nejlepší z druhých míst. JIP narazí ve skupině O na špičkový francouzský klub Pau Orthez (po 10 kolech francouzské ligy má bilanci 7-3) a na současné lídry maďarské ligy (Alba Fehérvár, bilance 7-1) a rumunské ligy (U-BT Kluž, bilance 8-1)!

Do druhého kola Beksa vstoupí v úterý 13. prosince ve Francii, a protože po dohodě s Albou Fehérvár došlo k výměně pořadatelství, i následující dvě utkání odehraje v zahraničí: 21. prosince v Maďarsku a 4. ledna v Rumunsku. Po Novém roce se fanoušci pardubického týmu mohou těšit na pořádnou porci atraktivních lákadel, neboť následující tři zápasy JIP odehraje v TIpsport aréně: nejprve s Pau Orthez (úterý 10. 1.), poté s Albou Fehérvár (středa 18. 1.) a nakonec s Kluží (středa 25. 1.).

"Čeká nás další porce těžkých zápasů," ví generální manažer Martin Marek

Kterého z tria soupeřů, s nimiž se potkáme ve druhém kole FIBA Europe Cupu, považujete za nejatraktivnějšího?
"Osobně očekávám největší kvalitu od francouzského týmu Pau-Lacq-Orthez. Je to historicky jeden z nejúspěšnějších francouzských klubů s devíti domácími tituly, klub, který má dlouhodobé zkušenosti ze všech úrovní evropských pohárů, včetně té euroligové. I ve velmi kompetetivní francouzské lize má ty nejvyšší ambice, to samé platí u evropského poháru. Pro pardubické fanoušky nebude určitě neznámým hráčem Ron Lewis, kterého si určitě pamatují v nymburském dresu. Celkově očekávám tým po basketbalové stránce o úroveň výš, než byl Cmoki Minsk, a tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky na náš vzájemný duel v Tipsport areně 10. ledna 2017 od 18 hodin."

Dalšími soupeři jsou aktuální lídři svých národních soutěží, maďarský Fehérvár a rumunská Kluž, tedy rovněž týmy s nespornou kvalitou, souhlasíte?
"Určitě. Albacomp Fehérvár patří ke špičce domácí ligy, v aktuální sezoně zatím prohrál pouze jednou. Neviděl jsem je zatím hrát, ale v základní skupině dokázali porazit francouzský Chalon i portugalskou Benficu Lisabon, takže určitě budou mít vekou sportovní kvalitu. Poslední účastník naší další skupiny přichází jako aktuální lídr rumunské nejvyšší soutěže, která v posledních letech prožívá veliký sportovní i ekonomický vzestup a dokáže lákat kvalitní hráče z USA a balkánských republik."

Troufáte si odhadnout vyhlídky Beksy v této skupině?
"Řekl bych, že v naší skupině jsou všichni dravci, kteří půjdou za dalším postupem. Pro nás je to další porce těžkých, kvalitních a hodnotných utkání, které formují sebevědomí a charakter našeho týmu před jarním vyvrcholením všech soutěží, ve kterých nastupujeme."

Tři utkání základní fáze navštívilo v Tipsport aréně celkem bezmála 10 tisíc fanoušků, což činilo výtečný průměr 3150 diváků na zápas. Věříte, že po postupu zájem ještě vzroste?
"Všichni v klubu máme velikou radost z divácké návštěvnosti na domácích zápasech FIBA Europe Cupu a obecně ze zájmu o naše působení v této soutěži. Pevně věříme, že lednové domácí zápasy, které budeme hrát tři týdny po sobě, si naši fanoušci nenechají ujít a všichni si opět najdou cestu do Tipsport arény."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti