Upravit stránku
22. 11. 2019

Osmá výhra


Vítězstvím nad Děčínem o 15 bodů uzavřeli pardubičtí basketbalisté první polovinu základní části NBL. Po jedenácti kolech tak činí naše bilance výher a porážek 8/3.

11. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 84:69
(25:24, 26:17, 15:13, 18:15)

Pozadu jsme byli jen necelé čtyři minuty v první čtvrtině, jinak jsme měli neustále navrch. Klíčová pasáž se odehrála ve druhé čtvrtině, kdy jsme se odpoutali do dvouciferného trháku, hlavně díky produktivnímu útoku. Po přestávce už jsme utkání kontrolovali. "Samozřejmě jsme rádi, že jsme vyhráli. Podle mého názoru jsme neukázali to nejlepší, co jsme schopni předvést, ale byl to solidní zápas. Hráli jsme dobře na obou polovinách hřiště, dobře jsme doskakovali a až na jeden úsek ve třetí čtvrtině jsme omezili ztráty míče," hodnotil vítězný duel kouč Ken Scalabroni.

Průběh utkání

První čtvrtina byla až nezvykle ofenzivní, průběžný stav 26:25 mluví za vše. Oba týmy střílely s velmi dobrou úspěšností 60%, hodně jsme těžili z rychlých protiútoků: vytěžili jsme z nich 9 snadných bodů. Také jsme si pomohli trojkami, jichž jsme v první půlii proměnili 7 s úspěšností rovných 50%! "Čekali jsme, jak to bude probíhat, protože s Děčínem jsme v minulé sezoně neměli moc dobrou bilanci. Přijeli oslabeni o podkošové hráče, naopak my jsme měli problémy bránit menší hráče pod košem, ale důležité bylo, že jsme se v první půli chytli z dálky. Děčín zatahuje svoji obranu, nechává soupeře střílet za tři body, ale my jsme se  trefovali, takže museli obranu trošku vytáhnout k našim střelcům a uvolnil se prostor pro nájezdy," uvedl kapitán Radek Nečas. Mužem prvního poločasu byl bezpochyby jeho podkošový parťák Ondřej Kohout, autor 17 bodů (trojky 3/4)!

Zatímco v prvním poločase padalo až nezvykle mnoho bodů, po přestávce se vše dostalo do očekávaných kolejí.

Pro nás bylo pozitivní, že i při horší útočné pasáži jsme se mohli spolehnout na fungující defenzívu. Úsek od 21. do 27. minuty vyzněl v náš prospěch velmi skromně (10:6), což ovšem znamenalo navýšení rozdílu ve skóre na 14 bodů (61:47). V dalším průběhu zápasu už jsme Děčínu neumožnili jakoukoliv dramatizaci. Naopak, v poslední čtvrtině jsme neustále navyšovali rozdíl ve skóre až na maximálních 21 bodů (80:59). "Dávali jsme jednoduché koše, náš náskok narůstal a závěr byl v naší režii," řekl dále Radek Nečas. "Čeká nás reprezentační přestávka a my rozhodně nebudeme spát na vavřínech, naopak, budeme tvrdě pracovat, odpočinek přijde až na konci sezony," doplnil Ken Scalabroni.

Statistiky

Dokázali jsme využít oslabené podkošové sestavy Děčína (Landa a Grunt) a poměr doskočených míčů vyzněl jasně v náš prospěch 40 - 28 (z toho útočné 11 - 7). Měli jsme pět dvouciferných střelců, přičemž top-skórer utkání Ondřej Kohout zaznamenal všech svých 17 bodů již v první půli. Oba rozehrávači nastřádali double-double: Tomáš Vyoral za 16 bodů + 12 doskoků (+5 asistencí), Viktor Půlpán za 10 bodů + 11 asistencí.

Kompletní statistiky na webu České basketbalové federace.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti