29. 10. 2016

Osmá výhra za druhou půli

Ve druhém poločase, který ovládli jasně 43:28, si pardubičtí basketbalisté zajistili vítězství nad USK Praha a vylepšili svou ligovou bilanci na 8/1.

9. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. USK Praha 82:72
(22:22, 17:22, 19:11, 24:17)

Body: Wall 17, Autrey 16, Švrdlík 14, Burnett 11, Kohout 9, Škranc 7, Půlpán 5, Potoček 3 - Madsen 20, Bohačík 18, Mareš 15, Feštr 7, Grunt 6, Šafarčík 4, Primorac 2

Hráč utkání: Jobi Wall
Diváků: 816

Zpočátku se Bekse dařilo vytvářet si dobré střelecké pozice, ovšem do výraznějšího trháku se nedostala. Po šňůře 6:0 měla k dobru pět bodů (13:8), ovšem Pražané poté přidali v obraně, Michal Mareš přispěl svému týmu třemi trojkami a po šňůře 1:9 byl JIP v devítibodové ztrátě (33:42). Do konce první půle se Pardubicím podařilo ukrojit 4 body ze svého manka.  "Důležité bylo, že i když jsme nehráli moc dobře, tak rozdíl v poločase byl pouze 5 bodů. Stále jsme byli ve hře," podotkl trenér Tomáš Bartošek.

Ve druhém poločase pardubičtí hráči výrazně přidali na obranné polovině hřiště, nutili soupeře k těžkým zakončením a výsledkem bylo pouhých 11 inkasovaných bodů ve třetí čtvrtině.

Klíčová pasáž přišla mezi 33. a 35. minutou. Jobi Wall nastřílel 8 bodů v řadě, když nejprve trefil koš s faulem a proměnil i bonusovou šestku, poté přesně zamířil z perimetru a po dalším faulu byl dvakrát úspěšný z čáry trestného hodu. Beksa díky němu poprvé odskočila do dvouciferného vedení (72:61), které o chvíli později navýšila až na maximálních 16 bodů (81:65) a závěr utkání už kontrolovala.

"Od třetí čtvrtiny jsme zlepšili obranu, donutili jsme USK k těžkým střelám, získali jsme nějaké míče a tím jsme získali klid i v útoku. Proměňovali jsme své šance a to bylo důležité," dodal Bartošek.

Více ohlasů z pozápasové tiskové konference si můžete přečíst zde: Díky obraně klid i v útoku

Beksa měla čtyři dvouciferné střelce. Hráčem utkání byl vyhlášen Jobi Wall, autor 17 bodů (z pole 6/10, trestné hody 3/3, +7 doskoků, +4 získané míče, užitečnost 24). Kamil Švrdlík (8 doskoků + 3 bloky) s Lambem Autreym (8 doskoků + 5 asistencí) zapsali shodně 14 bodů, Dominez Burnet nastřílel 13 bodů. V poraženém týmu odehrál velmi dobrý zápas Aleksander Madsen, jenž zaokrouhlil svůj příspěvek na 20 bodů, Jaromír Bohačík dosáhl double-doublu za 18 bodů + 10 doskoků (ale trojky 0/6), Michal Mareš zaznamenal 15 bodů (trojky 3/6).