Upravit stránku
18. 11. 2023

Osmá porážka


Ani poslední utkání před reprezentační pauzou pardubičtí basketbalisté bohužel nezvládli. Ve výrazně okleštěné sestavě jsme podlehli domácímu Brnu o 7 bodů.

13. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

Basket Brno vs. BK KVIS Pardubice 86:79
(22:18, 22:24, 17:25, 25:12)

Nově nám scházel i zraněný křídelník David Pekárek, a tak jsme zápas odehráli prakticky jen v 7 hráčích (Brno v 8). V první čtvrtině jsme sice nabrali až 9bodové manko, ale náš výkon měl vzestupnou tendenci a v průběhu třetí části hry jsme naopak byli vpředu až o 11 bodů! Ještě v polovině poslední čtvrtiny jsme měli k dobru 2 body, leč záhy domácí nastřádali 9 bodů za sebou, čímž si vytvořili rozhodující výhodu do koncovky. Po čtvrté ligové porážce v řadě jsme s bilancí 5 výher a 8 porážek klesli na 9. místo.

Průběh utkání

V polovině úvodní čtvrtiny jsme byli o 1 bod vpředu, ovšem další úsek hry domácí ovládli poměrem 12:3 a na konci 8. minuty, po Rychteckého úspěšné trojce (v poslední sekundě limitu na útok) měli k dobru již 9 bodů (stav 22:13). Jednalo se o jejich nevyšší vedení v celém průběhu první půle. Do hlubší propasti už jsme se totiž nepropadli, naopak, vedeni produktivním Tomášem Vyoralem (3 trojky a celkem 15 bodů) jsme se do přestávky přitáhli na rozdíl jediného koše. Do třetí části hry jsme vstoupili naprosto brilantně, šňůrou 0:9, o níž se postarali Bryce Alford (6 - trojka a 3 trestné hody) a Tomáš Vyoral (trojka). Mezi 24. a 26. minutou jsme zapsali dalších 8 bodů v řadě (trojky Tomáše Vyorala a Josefa Potočka a dvojka Jureho Škifiće) a rázem jsme vedli dvouciferným rozdílem (stav 50:61).

Brno kontrovalo rychlou šňůrou 10:2 (stav 60:63), ovšem tento jeho nápor jsme ještě dokázali odrazit a Josef Potoček trojkoval v 33. minutě na 66:72. Naposledy jsme vedli v 35. minutě, kdy Jure Škifić upravil průběžný stav na 72:74. O chvíli později Petr Křivánek přesnou trojkou nastartoval klíčovou šňůru 9:0 (stav 81:74), a když tentýž hráč proměnil 103 sekundy před koncem oba dva trestné hody, domácí nám definitivně ukázali záda (85:75).

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Martin Vaněk (trenér Basket Brno):

"S dnešním výkonem nemůžeme být spokojeni, ale jsme spokojeni s výsledkem. Ve třetí čtvrtině trefily Pardubice těžké střely a my jsme se dostali do křeče, nemohli jsme se prosadit. Před domácími fanoušky jsme věděli, že se nemůžeme vzdát a v poslední čtvrtině jsme to zlomili. Rozhodlo to, že jsme hráli ve větší rotaci a měli jsme víc energie."

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno):

"Jsem rád, že jsme se v poslední čtvrtině zvedli a dokázali jsme snížit pardubické desetibodové vedení. Pak už bylo vidět, že Pardubice hrají v úzké rotaci a trochu jim na konci chyběla šťáva. My jsme se semkli a začali hrát jako tým v obraně i v útoku. Pardubice hrály tak, že nemají co ztratit a padaly jim i těžké střely. Ve druhém poločase jsme ukázali charakter, bojovali jsme až do konce a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě."

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice):

"Gratuluji Brnu k dnešní výhře. Zápas jsme sice prohráli, ale důležité je, že jsme opět dali prostor mladým hráčům, jako je Lukeš, který hrál 21 minut,. Je to koncept, kterým se chci vydat. Druhý poločas začal pro nás velmi dobře, ale zápas rozhodla nepovedená čtvrtá čtvrtina."

Tomáš Vyoral (rozehrávač BK KVIS Pardubice):

"Odehráli jsme super zápas a je škoda, že jsme neudrželi větší vedení na konci třetí čtvrtiny. Přelom třetí a čtvrté čtvrtiny nás stál zápas a na konci nám došly síly. Hrajeme v úzké rotaci a nedá se to vydržet celý zápas. Pozitivem je, že dnešní výkon byl lepší než v minulém utkání."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti