Upravit stránku
23. 01. 2021

Opřeli jsme se o obranu


Ohlasy trenérů a hráčů po utkání 20. kola základní části Kooperativa NBL, v němž basketbalisté BK JIP Pardubice porazili BK Opava o tři body 76:73.

BK JIP Pardubice vs. BK Opava, ohlasy

Adam Konvalinka (trenér domácích):
"Dosáhli jsme toho, o čem jsme teď dlouho mluvili v tréninku - vítězství. Když zápas nebudeme hodnotit jenom výsledkem, tak bych řekl, že jsme strašně moc ztratili koncentraci v posledních sedmi minutách. Hráli jsme v křeči, nebyli jsme schopni si nic vytvořit v útoku, na druhou stranu jsme slušně bránili, byť jsme paradoxně prohráli na doskoku. V obraně jsme pokryli některé věci, na které jsme se připravovali. Mrzí mě nervozita a křeč v útoku v závěrečných minutách. Celkově ale obrana dělá zápasy a nám dneska hrozně moc pomohla, měli jsme se o co opřít."

Prokop Slanina (hráč domácích):
"Byl to hrozně těžký zápas. Viděli jsme, že Opava je velice kvalitní tým s dobrými střelci za tři body. Chtěli jsme eliminovat hlavně jejich otevřené střely, aby neměli jednoduché pozice, což se nám, myslím, jakž takž dařilo. Samozřejmě tam byla spousta chyb, z nichž hosté dokázali těšit, ale celkově jsme hrozně rádi, že jsme dokázali vyhrát. Myslím si, že jsme víc bojovali než Opava, hodně jsme chodili na útočný doskok, díky čemuž jsme si dokázali vytvořit další šance a ty proměňovat."

Michal Svoboda (hráč domácích):
"Bylo to vydřené vítězství. Opava je velmi kvalitní soupeř a my jsme tentokrát nehráli tak dobře, abychom ji porazili herně, takže jsme museli zabrat v obraně a museli jsme být fyzičtější. Nakonec se nám povedlo vyhrát, za což jsme samozřejmě rádi. Udělali jsme další krok k tomu, abychom v nadstavbě byli ve skupině A1, což byl náš cíl do posledních pěti zápasů od změny trenéra. Myslím si, že naše motivace je furt stejná, chceme se dostat do horní skupiny."

Petr Heřman (hráč domácích):
"Byl to boj od začátku až do konce. Opava je velmi kvalitní soupeř, řízený rozehrávačem národního týmu. Hrají dobře organizovaně, jsou fyzičtí, nedovolují jednoduché koše. My jsme šli ve čtvrté čtvrtce přes ně o víc než 10 bodů, ale pak jsme bohužel měli nějaké ztráty a hloupé chyby. V závěru jsme se naštěstí dokázali semknout, zkoncentrovat a dotáhnout zápas do vítězného konce, za což jsme všichni moc rádi."

Josef Potoček (hráč domácích):
"Vyhráli jsme, takže jsme šťastní. Tahle výhra je pro nás hodně důležitá. Hodně jsme si pomohli obranou: i když by se tam našly nějaké chyby, celkově si myslím, že jsme bránili dobře. Na konci jsme bohužel měli trošku problém s útokem, ale zvládli jsme to dotáhnout do vítězného konce. Čekají nás ještě dva zápasy a motivace je velká, protože se chceme dostat do skupiny A1."

Petr Czudek (trenér hostů):
"My jsme měli dobrý vstup, pak trošku hluchou třetí čtvrtinu, hlavně na útočné polovině, kde jsme byli měkcí a nevytvořili jsme si dobré střelecké pozice. Trošku mě zklamali kluci z lavičky, čekal jsem tam větší energii, větší důraz. Neříkám, že to bylo odevzdané, ale nebyli na hřišti cítit. Přestože jsme prohrávali o 10-11 bodů, dostali jsme se do dobré koncovky, ale rozhodly dva trestné hody, které soupeř proměnil.

Jakub Slavík (hráčů hostů):
"Pardubice odehrály skvělý zápas, my jsme tahali za kratší konec. Soupeř nám dělal problémy hlavně na doskoku, kdy výborně doskakoval v útoku, my jsme měli problém je odstavit. Také se domácím dařilo na trojkovém oblouku, což jsme nebyli schopni zastavit. Agresivní hrou si domácí došli pro vítězství."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti