Upravit stránku
17. 11. 2022

Opava vs. Beksa


Dvoutýdenní reprezentační přestávka je u konce. Beksa naskočí zpět do kolotoče Kooperativa NBL sobotním náročným zápasem na palubovce aktuálně třetí Opavy.

9. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Opava (5/2) vs. BK KVIS Pardubice (4/4)
sobota 19. 11. ve 14:45 | Opava | ČT sport Plus

Po posledním neúspěšném duelu před repre-pauzou, v němž Brno ukončilo naši čtyřzápasovou vítěznou šňůru, dostali hráči třídenní volno, načež se znovu sešli ke společné přípravě. Bez reprezentačního křídelníka Davida Pekárka a zprvu i bez rozehrávačské dvojice Petr Šafarčík-Matěj Burda, kteří měli kvůli zdravotním potížím několik dnů individuální přípravu. "V reprezentační přestávce jsme se ze začátku věnovali fyzické přípravě," nastínil křídelník Josef Potoček náplň úvodních tréninků po krátkém volnu. "Některé tréninky byly fakt výživné, jedny z nejtěžších za poslední dobu," pousmál se Pepíno.

Čemu se Beksa věnovala z herních činností? "Zaměřili jsme se hlavně na obranu a na přechodovou fázi z obrany do útoku." A s postupujícím časem pochopitelně rovněž na přípravu směrem k nadcházejícímu utkání. Slezané sice neobměnili svůj hráčský kádr početně nijak výrazně, leč co do důležitosti šlo o změny naprosto zásadní. V týmu již nefugurují klíčoví muži na pozicích 4 a 5: dlouholetý podkošový pilíř Martin Gniadek ukončil hráčskou kariéru (stejně jako rozehrávač Radim Klečka) a obrovitý švédský pivot Mattias Markusson v ní pokračuje ve Francii. "Hráči, kteří přišli na jejich pozice, jsou však také velmi kvalitní," zdůraznil Josef Potoček.

Na pozici 4 se na startu sezony rozehrál ke skvělým výkonům slovenský reprezentant Jakub Mokráň (průměry 15,3 bodu + 7,6 doskoku, trojky 45,8% - 11/24), na pozici 5 hraje prim současný opavský top-skórer, americký pivot Dontay Bassett (17,8 bodu + 9,2 doskoku). Lídrovskou roli i nadále pevně třímá v rukou velezkušený rozehrávač Jakub Šiřina (13,3 bodu + 6,3 asistence, trojky 39,5% - 15/38), bodově výrazněji přispívají ještě další opavské stálice Filip Zbránek (7,4 bodu), Jakub Slavík (7,3 bodu) a nebezpečný trojkař Luděk Jurečka (6,4 bodu, trojky 47,4% - 9/19).

"Řekl bych, že hra Opavy je podobná jako v minulé sezoně: hodně fyzická, rychlá, na to se musíme připravit," řekl dále Josef Potoček. "Klíčem k úspěchu bude naše hra na obranné polovině hřiště, také potřebujeme omezit ztráty míče, které nás v některých zápasech hodně trápily, a pomoct si snadnějšími koši z protiútoků," označil klíčové faktory sobotního duelu, v němž - navzdory nesmírně kvalitnímu soupeři - budeme usilovat o páté vítězství v letošním ročníku Kooperativa NBL. "Naše motivace je velká. Víme, že v Opavě to bude hodně těžké utkání, ale naším přáním je uspět a znovu se vrátit na vítěznou vlnu," doplnilo Pepíno.

"Nyní je čas, abychom ukázali svůj potenciál," burcuje kouč Dino Repeša

Trenére, k čemu především jsme využili dvoutýdenní reprezentační přestávku?
"Reprezentační přestávku jsme využili ke zvýšení anaerobních schopností hráčů, jelikož v posledních dvou domácích zápasech proti Slavii a Brnu byl evidentní pokles energie, a když není energie, tak není běhání ani snadné body. Také jsme zkusili vložit pár detailů do naší obrany."

Náš nejbližší soupeř před reprezentační pauzou sice velmi překvapivě prohrál v Olomouci, ovšem jinak zatím naplňuje ambice a s bilancí 5 výher oproti 2 porážkám figuruje v tabulce NBL na sdíleném 2. místě. Jaké utkání lze očekávat?
"V Opavě nás jako každý rok čeká jeden z nejlepších týmů ligy, tým, který doma prohrál pouze s Nymburkem. Určitě si také potřebovali odpočinout, vzhledem k tomu, že z Kypru jeli přímo do Olomouce a není snadné takový rytmus vydržet. Ta porážka nemusí být v náš prospěch, protože  opavští hráči budou hladovější a motivovanější, určitě nechtějí prohrát dva zápasy v řadě."

Jaké faktory považujete za klíčové, aby se sobotní odpolední duel vyvíjel lépe v náš prospěch?
"Klíčové z našeho pohledu bude nedovolit Opavě snadné koše, jak z rychlých protiútoků, tak po útočných doskocích, také musíme dobře reagovat na změny obran. Hráči jsou pečlivě připraveni na všechny možnosti a nyní je čas, abychom ukázali svůj plný potenciál po dobře odpracovaných trénincích v reprezentační pauze."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti