Upravit stránku
22. 03. 2019

Opava vs. Beksa


O protažení své vítězné šnůry už na čtyři utkání budou pardubičtí basketbalisté usilovat na palubovce Opavy, na níž mají v aktuální tabulce k dobru tři výhry.

9. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK Opava (14/16) vs. BK JIP Pardubice (17/13)
sobota 23. 3. v 18 hodin

Tři zápasy - tři vítězství Beksy, postupně o 45 (!), 7 a 6 bodů. V letošní sezoně se nám na Opavu daří.

Jenže jak zdůrazňuje trenér Levell Sanders: "Hrát proti Opavě je vždycky těžké. Bez ohledu na to, jestli mají k dispozici všechny hráče." A to momentálně Slezané, které na začátku kalendářního roku trápily zdravotní problémy osových hráčů, mají. Ústřední point guard a týmový top-skórer Jakub Šiřina (průměry 13,5 bodu + 4 asistence) se vrátil do hry v polovině března, stejně jako obávaný trojkobijec Luděk Jurečka (), stěžejní podkošový muž Martin Gniadek (10,7 bodu + 5,5 doskoku), jenž chyběl od začátku ledna, znovu naskočil již na konci února. I proto Opava v minulém kole měla na lopatě mistrovský Nymburk a zápas ztratila až poslední střelou (89:90, nejvíce bodů: Zbránek 20, Kvapil 13, Kouřil 12, Gniadek 11, Šiřina 9, Jurečka 7...).

Ač patří Opavě aktuálně až 7. místo, zvláště v domácím prostředí je nesmírně silná. Svědčí o tom i výsledky zápasů, hraných po reprezentační přestávce. V Prostějově sice schytala debakl 64:113 (!), ovšem doma zářila: Ústí n. L. přehrála 87:60 a svitavské Tury sfoukla 110:68!!!

I Beksa však v posledních utkáních prokázala herní kvalitu. Díky vítězstvím v Ústí n. L., nad Děčínem a Brnem vylepšila svoji bilanci na 17/13 a vrátila se zpět do hry o 3. místo, na které nyní ztrácí pouze jedinou výhru.

Jaký zápas očekává Levell Sanders?

"Očekáváme, že domácí budou střílet mnoho trojek," poukázal Ell na fakt, že Slezané dosud vystřelili nejvíce tříbodových pokusů z celé ligy (916 s úspěšností 32,5%, Beksa 757 při 32% úspěšnosti). "Domácí se budou snažit hrát rychlou přechodovou fázi a útočně doskakovat, což je pro obranu obtížné. Bude to pro nás výzva. Potřebujeme hrát s maximální koncentrací, nedat soupeři snadné koše, naopak se snažit o to, aby se na všechno co nejvíce nadřeli. Potřebujeme kontrolovat tempo hry, stlačit dolů počet míčových ztrát a být dostatečně agresivní v defenzivě i ofenzívě," doplnbil pardubický kouč, kterému stále bude scházet Donovan Jackson (trénuje individuálně), naopak je již možné zapojení rozehrávače Richarda Williamse, jenž se v tomto týdnu zapojil do týmových tréninků.

Předchozí vzájemné zápasy
  • BK JIP Pardubice vs. BK Opava 100:55
  • BK Opava vs. BK JIP Pardubice 82:89
  • BK JIP Pardubice vs. BK Opava 80:74

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti