Upravit stránku
25. 01. 2019

Opava vs. Beksa


Dlouhou sérii venkovních zápasů zakončí pardubičtí basketbalisté v Opavě, a půjde zároveň o jejich poslední utkání na soupeřově palubovce ve finišující základní části NBL.

21. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK Opava (9/11) vs. BK JIP Pardubice (12/8)
sobota 26. 1. v 18 hodin

Ani jeden tým se momentálně nenachází v optimálním rozpoložení.

Beksa ztratila tři utkání za sebou (v NBL prohrála v Nymburku a v Ostravě, poté neuspěla v Českém poháru proti Olomoucku), Opava sice v tomto týdnu vyřadila v Českém poháru Hradec Králové (108:72), ovšem předtím třikrát v řadě neuspěla v NBL (v Brně, s Děčínem a v Praze). Uprostřed tohoto týdne pak odehrála těžký duel v Basketball Champions League, když v okleštěné sestavě podlehla v Řecku tamnímu PAOK Soluň 43:93 (nejvíce bodů: Klečka 11, Kvapil 8, Švandrlík 8, Dragoun 7...).

Držíme hlavy nahoře

Beksu hodně mrzela zejména neúspěšná utkání v Ostravě a v Prostějově, protože obě měla rozehraná na vítězství (v prvním duelu vedla ve druhém poločase o 15 bodů, ve druhém duelu již v první čtvrtině dokonce o 17 bodů), leč v závěrečných pasážích zcela vypadla z konceptu. "Na konci jsme bohužel opustili kolektivní hru, kterou jsme předváděli 35 minut. K tomu se musíme vrátit," okomentoval kapitán Radek Nečas nezvládnutou koncovku na palubovce Olomoucka.

Zkušený pivot, ani jeho spoluhráči navzdory třízápasové šňůře porážek nevěší hlavy. "Je potřeba se odrazit od našeho vstupu do zápasu proti Olomoucku. Tam jsem na naší straně viděl velké nasazení, agresivitu, odhodlání. To musí být základ v každém dalším zápase! Pokud budeme hrát v dalších utkáních s podobnou agresivitou, intenzitou a hlavně koncentrací, jsem si jistý, že to přinese ovoce v podobě vítězných zápasů," řekl dále Šutys. Celý rozhovor čtěte na webu: Hovoří kapitán.

Udržme koncentraci celý zápas

Ačkoliv mají Slezané - na ně velmi nezvykle - negativní ligovou bilanci 9/11, pardubický kouč Levell Sanders důrazně upozorňuje: "Dobře v​​íme, že Opava je velice dobrým týmem!" V posledních letech jsme se s Opavou potkávali velice často, obvykle i v play-off, a tak se oba soupeři vzájemně velmi dobře znají. "Mezi přednosti domácího týmu patří hra z vnějšího prostoru, má ve svém středu hodně hráčů, kteří jsou nebezpeční střelbou za tři body. Kromě toho se musíme připravit na změny obran, být aktivní na doskoku na obou polovinách hřiště a nedělat zbytečné ztráty, protože Opava patří mezi týmy, které mají kvalitní přechodovou fázi, její hráči rádi běhají do protiútoků," řekl dále Ell.

Z předchozích tří nepovedených zápasů se jeho tým hodlá poučit, ovšem zároveň není možné se ohlížet dozadu a trápit se minulostí, tím, co již nelze ovlivnit. "Co se týče nás, díváme se dopředu, do budoucnosti. Věřím, že v Opavě nastoupíme maximálně koncentrováni, s velkou agresivitou, a budeme připraveni odvést takový výkon po celý zápas," doplnil kouč Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti