04. 05. 2018

Opava vs. Beksa, díl 3.

Po dvou domácích porážkách se semifinálová série mezi Beksou a Opavou přesouvá do Slezska, kde budou pardubičtí basketbalisté usilovat o zisk prvního bodu.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 3:

BK Opava vs. BK JIP Pardubice
neděle 6. 5. v 18 hodin

69 a 60. Pouze tolik bodů jsme dokázali nastřílet v zápasech číslo 1 a 2.

Je tedy zřejmé, že naši produktivitu - zejména to platí pro tříbodovou střelbu, v níž máme v semifinále chabou úspěšnost 16,2% (6/37) - bude třeba pozvednout. Zároveň je nutné nepouštět opavské hráče k jednoduchým zakončením, jichž bylo v obou úvodních duelech víc než dost. Co je ale klíčové před Utkáním 3, to je správné mentální nastavení. "Řekli jsme si, že se budeme soustředit pouze na nejbližší utkání, které nás čeká, tedy na zápas číslo 3," podotkl jeden z trenérů Tomáš Bartošek.

Co konkrétního to znamená?

"V nedělním utkání musíme jít krok po kroku. Koncentrovat se na každou jednu čtvrtinu, na každou jednu obranu a na každý jeden útok." V prvním i druhém zápase jsme měli velice dobré pasáže. V Utkání 1 jsme předvedli šňůru 18:2, v Utkání 2 jsme úsek od 17. do 31. minuty ovládli poměrem 30:15. Bohužel, v obou případech tyto bodové šňůry přišly až v době, kdy už jsme výrazně ztráceli.

Přesto si z nich lze vzít něco pozitivního i do dalšího pokračování semifinálové série. "Ve třetím utkání budeme chtít navázat právě na tyto dobré pasáže z obou domácích zápasů," souhlasně přikývl Tomáš Bartošek. "Hlavně na obranné polovině hřiště jsme dokázali předvést, že umíme být velmi kompaktní a na to budeme chtít ve třetím zápase navázat."

Semifinálový zápas číslo 3 můžete sledovat na portálu TVCOM.cz, odkaz na videostream zde.