Upravit stránku
26. 02. 2018

Opava vs. Beksa


Dva týdny po skončení základní části vstupuje Kooperativa NBL do své druhé fáze. Beksa zahájí nadstavbu ve skupině A1 zápasem na palubovce třetí Opavy.

1. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK Opava (15/7) vs. BK JIP Pardubice (16/6)
středa 28. 2. v 18 hodin

Hned na startu nadstavby na sebe narazí tabulkoví sousedé, které od sebe po základní části dělí jediný bod.

Nabízejí se dva možné scénáře:
1. V případě našeho úspěchu se na 2. místě odpoutáme na rozdíl dvou výher.
2. V případě vítězství domácího týmu s námi naopak Opavští bodově srovnají krok.

"Všichni samozřejmě dobře vědí, jak vypadá tabulka. Do každého utkání jdeme s cílem zvítězit a pokud se nám to v Opavě podaří, vytvoříme si do dalšího průběhu nadstavbové části velmi dobrou výchozí pozici," předesílá pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Předchozí dva vzájemné duely měly zcela odlišný průběh.

Zatímco ve Slezsku jsme byli téměř celý zápas pozadu, ovšem v poslední čtvrtině jsme překlopili vedení na svou stranu a v napínavé koncovce jsme uhájili cennou výhru o jediný bod, v domácí odvetě jsme byli kromě druhé čtvrtiny jasně lepším týmem a triumfovali bezmála 30bodovým rozdílem.

"Opava je velmi nebezpečný tým, který se nevzdává," zdůrazňuje Bartošek. "Přesvědčili jsme se o tom v domácím zápase, kdy se nám velmi povedla první čtvrtina, ale Opava ve druhé části skóre rychle otočila. Teď navíc bude hrát doma, takže lze očekávat jejich maximální bojovnost. O to víc musíme být koncentrovaní odehrát kvalitně celých 40 minut."

Klíčovými muži Opavy jsou rozehrávači Jakub Šiřina (průměry 15,8 bodu + 6,1 asistence) s Radimem Klečkou (11,6 bodu), křídelníci Luděk Jurečka (9,5 bodu, trojky 42,6%) s Filipem Zbránkem (7,5 bodu) a podkošoví hráči Martin Gniadek (12,3 bodu) s Václavem Bujnochem (12 bodů + 6,7 doskoku).

Tomáš Bartošek: Naše koncentrace je vysoká

Po posledním ostrém utkání, jímž pro nás bylo finále Českého poháru, následovala desetidenní zápasová přestávka. Jak jsme ji vyplnili?
"Na úvod krátkým volnem a regenerací, protože náš předchozí program byl velmi náročný. Poté jsme se vrátili k tréninku, přičemž hodně jsme se zaměřovali na zlepšení naší hry, na věci, které nás trápily, zejména v defenzivě."

Odkdy se připravujeme konkrétně na vstupní zápas nadstavby v Opavě a na co se soustředíme?
"Už v minulém týdnu, na čtvrtečním tréninku, jsme zařadili do určitých drilů výseky opavských akcí a připravovali jsme se na to, jak budeme jednotlivé konkrétní situace řešit. V posledních trénincích se pak zaměřujeme například na zastavení rychlého protiútoku Opavy, který je velmi nebezpečný. Domácí mají ve svém středu hráče, kteří jsou schopni po obranném doskoku nebo zisku míče předriblovat celé hřiště a rychle zakončovat, takže toto budeme chtít eliminovat."

Hned v prvním duelu nadstavby můžeme udělat důležitý krok ke druhému místu, neboť v případě úspěchu bychom Slezanům odskočili na dvoubodový rozdíl. Je to velká motivace?
"Samozřejmě. My ale jdeme do každého utkání s tím, že chceme vyhrát, vždy myslíme na vítězství. Všichni víme, že s Opavou se vždy jedná o velice těžké zápasy, takže naše koncentrace je automaticky vysoká."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti