Upravit stránku
28. 10. 2022

Olomoucko vs. Beksa


O svou třetí výhru v letošním ročníku Kooperativa NBL budou pardubičtí basketbalisté usilovat na palubovce Olomoucka, které zatím na své premiérové ligové vítězství čeká.

8. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Redstone Olomoucko (0/5) vs. BK KVIS Pardubice (2/3)
sobota 29. 10. v 18:00 | Olomouc

Ne, žádné podcenění rozhodně není na místě.

Naopak, trenéři i hráči si velmi dobře uvědomují, že nás čeká odhodlaný protivník.

"Olomoucko je sice v lize zatím bez vítězství, ale určitě nebude prohrávat každý zápas," zdůraznil trenér Dino Repeša, jenž si vzpomněl na téměř přesně rok starou bolavou zkušenost. "Minulý rok jsme byli ve stejné situaci v Jindřichově Hradci a všichni víme, jak to skončilo," připomněl šokující porážku 90:92, kterou jsme utrpěli 30. října 2021 na jindřichohradecké palubovce. "To, že Olomoucko v dosavadním průběhu Kooperativa NBL zatím ani jednou nevyhrálo, pro nás vůbec nic neznamená. My musíme přijet do Olomouce naprosto koncentrovaní a od začátku domácím ukázat, jakou máme sílu," burcuje pivot Jan Štěrba.

Hanácký tým postupně prohrál s Kolínem, s pražskou Slavií, s Královskými sokoly, s Ostravou a naposledy s Brnem. Náladu si zvedl v Alpe Adria Cupu, kde nejprve nestačil na Vídeň, ovšem uprostřed tohoto týdne triumfoval v Šibeniku 84:77 (nejvíce bodů Olomoucka: Moten 21, Kněževič 16, Williams 13, Feštr 11, Heinzl 11...). Měsíc a půl starou zkušenost z Federálního poháru, v němž jsme zvítězili po zcela jednoznačném průběhu 90:63, nemůžeme brát příliš na zřetel, neboť po nepovedeném vstupu do sezony vedení hanáckého klubu odvolalo trenéra Čuroviče, jehož dočasně nahradil sportovní manažer Michal Pekárek, a již před ostrým startem sezony se změnili i zahraniční hráči.

"Jonathan Williams, hráč na pozici 1 a 2, ani čtyřka Lee Moten, jenž je velmi útočně talentovaným hráčem, proti nám nehráli," podotkl Dino Repeša, jenž zmínil i další dva podkošové hráče Olomoucka. "Federální pohár nehrál ani Dominik Heinzl, což je hráč, který dává do hry velkou energii, chodí na každý útočný doskok, velmi zkušeným hráčem je Sreten Kněževič." Do základní osy našeho sobotního soupeře dále patří rozehrávači Peda Stamenkovič s Lukášem Feštrem a křídelníci Filip Halada s Erikem Klepačem.

Beksa má za sebou velmi vydařený duel v Polsku, kde v rámci Alpe Adria Cupu přehrála Dabrowu Gorniczu o 11 bodů.

Tímto cenným vítězstvím protáhla svoji vítěznou sérii v NBL i evropském poháru na číslo tři. "Na to, co bylo v Polsku, už ale musíme zapomenout, je třeba pokračovat dál," konstatoval kouč Beksy. "Nečeká nás jednoduchý zápas. Olomoucko prokázalo dobrou formu venkovní výhrou v Šibeniku. Z našeho pohledu jde o velice důležité utkání, v němž chceme natáhnout naši vítěznou šňůru. Doufám, že naše koncentrace a energie bude stejná jako ve středu v Dabrowé Gorniczi a získáme do tabulky další výhru," dodal Dino Repeša.

Víru v úspěch vyjádřil i Jan Štěrba, a to na základě výkonnostního progresu, který pardubický tým v současné době prokazuje. "Myslím si, že po nepovedeném úvodu sezony z nás spadla nějaká deka, která na nás asi ležela. Řekl bych, že v posledních zápasech hrajeme čím dál uvolněněji, což nám pomáhá se zlepšovat a projevuje se to i na výsledcích. V každém případě budeme potřebovat, abychom na hřišti Olomoucka podali koncentrovaný výkon po celých 40 minut," zmínil podkošový hráč Beksy zásadní předpoklad úspěšného výsledku.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti