Upravit stránku
05. 10. 2021

Olomoucko vs. Beksa


O třetí ligové vítězství v letošním ročníku NBL budou pardubičtí basketbalisté usilovat uprostřed týdne v Olomouci, kde nově hraje svá domácí utkání Olomoucko.

6. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Redstone Olomoucko vs. BK JIP Pardubice
středa 6. 10. v 18 hodin

Beksa v minulém kole utrpěla první ligovou porážku, když ve své hale nezvládla test nejtěžší: Nymburk si odvezl z Pardubic naprosto jednouznačnou výhru o 37 bodů! "Ve všem," rezolutně odpověděl trenér Dino Repeša na otázku, v čem především se jeho tým musí na Hané zlepšit oproti sobotnímu nevydařenému představení. Podobně hovořil i křídelník David Pekárek: "Poslední zápas s Nymburkem nám ukázal hodně nedostatků, na kterých se snažíme pracovat a já jsem přesvědčený, že hlad po vítězství u nás bude ještě větší než doposud," hlásí Peky odhodlaně před nadcházejícím venkovním duelem.

Zatímco náš tým prohrál poprvé v sezoně, aktální bilance Olomoucka činí 1-4. Hanáci hned v prvním kole přestříleli nováčka z Jindřichova Hradce 100:92, ovšem poté zapsali čtyři porážky v řadě: s Kolínem, v Opavě, s Děčínem a naposledy v Ostravě 81:86 (nejvíce bodů Olomoucka: Feštr 20, Vučkovič 19, Carpenter 19, Sehnal 11, Wiggins 8...).

"Olomoucko má dobrý tým. Začátek sezony jim úplně nevyšel, mají čtyři porážky, ale podle mě jde o lepší tým, než jaké zatím mají výsledky," upozorňuje pardubický kouč. "Hráli jsme proti nim ve Federálním poháru (Beksa vyhrála 88:74 - pozn. aut.) a byl to těžký zápas, velmi fyzický. Podobně těžké utkání očekávám i tentokrát."

Top-skórerem domácích je americký pivot Demajeo Wiggins, jenž v úvodních čtyřech zápasech sezony nastřádal pokaždé nejméně 22 bodů (!), až v minulém střetnutí jej Ostrava udržela na 8 bodech (jeho aktuální průměr činí 22,4 bodu + 13 doskoků). Další podkošový hráč Arsenije Vučkovič přidává 19, 4 bodu + 7,4 doskoku, rozehrávač Kenneth Carpenter zapisuje 18,2 bodu + 7,2 asistence: toto trio tedy dohromady střádá každý zápas rovných 60 bodů!!! "Wiggins je velmi atletický hráč, který chodí každý útok na útočný doskok. S Vučkovičem jsme měli velký problém ve Federálním poháru, ale tehdy jsme měli menší rotaci na pozicích podkošových hráčů. Kromě těchto dvou podkošových hráčů bych mezi klíčové zařadil ještě rozehrávače Carpentera, který sice ještě není moc zkušený, ale je rychlý, a zkušeného českého rozehrávače Feštra, jenž je velmi dobrým střelcem," řekl k soupeři Dino Repeša.

David Pekárek míní, že skutečnost, že se oba týmy utkaly před měsícem ve Spišské Nové Vsi, nebude hrát žádnou roli. "Přece jenom už je to docela dávno a oba týmy se za tu dobu posunuly." Jaké faktory Peky považuje za klíčové? "Musíme být maximálně připraveni, zejména bude potřeba pohlídat si doskok a eliminovat Wigginse," upozornil na hlavního ofenzivního tahouna Redstone. A jak se sám David Pekárek těší na souboj se svým bývalým týmem? "Co se týče mě osobně, do Olomouce se těším, celé léto jsem tam trénoval, takže halu znám. Vždycky je pro mě trochu specifický zápas, když hraju proti tátovi, takže jak jsem řekl, těším se."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti