Upravit stránku
25. 09. 2020

Olomoucko vs. Beksa


S cílem navázat na kvalitní výkon ze středečního utkání proti Nymburku odjedou pardubičtí basketbalisté k sobotnímu duelu v Prostějově, kde se utkají s domácím Olomouckem.

5. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Olomoucko (1/2) vs. BK JIP Pardubice (1/3)
sobota 26. 9. v 18 hodin

Oba soupeři zatím mají na svém kontě pouze jediné vítězství.

Beksa jej získala v úvodním kole v Praze, následně prohrála s Ústím, ve Svitavách a s Nymburkem. Olomoucko nejprve přehrálo ve své hale Děčín 91:77, aby následně neuspělo proti Nymburku a v Opavě. V nevšední bitvě s Nymburkem však hanácký tým dokázal smazat 29bodovou ztrátu a o vítězství bojoval až do konce. Poslední zápas naopak svěřencům trenéra Predraga Benáčka vůbec nevyšel, Opava triumfovala naprosto suverénně 101:70 (nejvíce bodů: Pekárek 17, Feštr 14, Palyza 10, Váňa 7...

"Styl hry Olomoucka zůstává i přes výměnu několika hráčů dost podobný," podotkl asistent trenéra Adam Konvalinka. "Hlavní osu tvoří Lukáš Palyza, Radovan Kouřil, Lukáš Feštr, František Váňa a Nemanja Bezbradica." Novými tvářemi jsou rozehrávač Lukáš Feštr, jenž na Hanou zamířil z Děčína, křídelník David Pekárek, který přišel z Hradce Králové, a zahraniční akvizice Nemanja Bezbradica a Leon Šantelj. "Celkově lze říci, že Olomoucko se hodně opírá o střelbu z delší vzdálenosti," upozornil pardubický asistent na velkou přednost domácích basketbalistů, kteří ve třech odehraných duelech nasypali do soupeřových košů již 35 trojek s výtečnou úspěšností 42%!

Nejlepšim střelcem Olomoucka v dosavadním průběhu NBL je Lukáš Palyza s průměrem 19,5 bodu na zápas (trojky 4/9 - 44,4%), následován Františkem Váňou (16,7 bodu, trojky 8/21 - 38,1%). V dvouciferných průměrech jsou ještě Nemanja Bezbradica (15,3 bodu + 8,3 bodu, trojky 6/12 - 50%), Leon Šantelj (12 bodů) a Lukáš Feštr (11,3 bodu, trojky 7/13 - 53,8%). 

Beksa uprostřed týdne pořádně prohnala Nymburk, byť nakonec padla 91:97. "Pokud jde o nás, musíme navázat na výkon ze středečního utkání proti Nymburku," přeje si Adam Konvalinka, abychom i v Prostějově hráli s velkou energií, sebevědomě, maximálně koncentrovaně. "Chceme hrát rychle, výrazně si pomoci obranou a pohlídat si doskok. I přes drobná zranění si myslím, že bychom měli mít převahu pod košem, tak bychom toho měli využít," doplnil asistent Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti