Upravit stránku
20. 12. 2019

Olomoucko vs. Beksa


Poslední předvánoční utkání Beksa odehraje na palubovce favorizovaného Olomoucka, do jehož sestavy se již vrátil uzdravený MPV minulé sezony Javonte Douglas.

15. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Olomoucko (8/7) vs. BK JIP Pardubice (9/5)
sobota 21. 12. v 18 hodin

První setkání s Olomouckem v letošní sezoně pro nás nedopadlo vůbec dobře.

Hanáci v Pardubicích potvrdili, že mají nesmírně kvalitní tým, který zcela nepochybně aspiruje na nejvyšší příčky: srazili nás dvacetibodovým rozdílem 83:63. Od druhé poloviny října sice bez zraněného Douglase prohráli pět z osmi zápasů (včetně dvou utkání s Nymburkem), ovšem od začátku prosince již mají svého lídra zpět. "Olomoucko se prezentuje podobnou hrou ať už bez Douglase, nebo s ním, ale samozřejmě je nepochybné, že s Douglasem v sestavě se jedná o kvalitnější tým," podotkl asistent trenéra Adam Konvalinka. V prvním duelu po svém návratu do hry sice Douglas zapsal pouze 8 bodů, ovšem záhy pomohl složit ústeckou Slunetu double-doublem za 30 bodů a 13 doskoků a poté nastřílel USK Praha 19 bodů.

Aktuální Douglasovy průměry činí 19,3 bodu + 11,3 doskoku. Druhým ofenzivním esem Olomoucka je reprezentační křídelník Lukáš Palyza, jenž v odehraných patnácti zápasech nasázel soupeřům již 43 trojek (průměr téměř 3 trojky na utkání!) a přispívá průměrně 18,8 bodu. Základní osu dále tvoří rozehrávači Malik Morgan (13,3 bodu + 3,7 asistence) s Radovanem Kouřilem (10,5 bodu + 6,3 doskoku) a pivot Igor Josipovič (12,3 bodu). "Celkově lze říci, že narazíme na etrémně útočný tým, který když potřebuje dát koš, většinou s tím nemá velký problém. Většina hráčů, kromě pivotů Josipoviče a Norwy, se pohybuje ve vnějším prostoru, což dělá soupeřům potíže," vypozoroval Konvalinka.

Faktem je, že Olomoucko střílí v průměru 86,2 bodu na zápas (Beksa 78,6), leč inkasuje 82,7 bodu (Beksa 73,9).

"Například hráči USK Praha nedávno ukázali cestu, jak uspět: podařilo se jim dominovat na doskoku, kde vybojovali hodně míčů, a skórovali mnoho snadných bodů z rychlých protiútoků, a na to klademe důraz i my," poukázal pardubický asistent na porážku Olomoucka z minulého kola v Praze 77:84 (nejvíce bodů: Douglas 19, Palyza 19, Morgan 15, Josipovič 13...). "Doskok je pro más velice důležitý v každém zápase a tlačíme na něj. Co se týče protiútoku, ten vychází z dobré obrany, takže kvalitní defenzíva a rychlá přechodová fáze budou klíče k úspěchu," doplnil Adam Konvalinka.

Je otázkou, kolik hráčů budou mít pardubičtí trenéři k dispozici.

Zranění pivota Prokopa Slaniny je dlouhodobějšího charakteru (momentálně podstupuje další vyšetření, po nichž bude znám následný postup léčby). V nedávném ligovém utkání v Ostravě se zranil rozehrávač Tomáš Vyoral, jenž sice se sebezapřením odehrál následující duel v Brně, ovšem k zápasu Alpe Adria Cupu do chorvatského Škrljeva neodcestoval a nad jeho startem visí velký otazník, stejně jako u křídelníka Ozrena Pavloviče, který se zranil v prvním poločase pohárového zápasu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti