29. 03. 2019

Olomoucko vs. Beksa

O uchování reálné naděje na tabulkový posun na 3. místo budou usilovat pardubičtí basketbalisté v sobotním souboji na palubovce aktuálně třetího Olomoucka.

11. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK Olomouckou (19/13) vs. BK JIP Pardubice (18/14)
sobota 30. 3. v 18 hodin

Do Prostějova odjedeme s dobrým pocitem, který jsme si odnesli ze středečního domácího utkání se Svitavami.

Derby jsme odehráli parádně, trenér Levell Sanders opakovaně vyzvedl především týmovost. A v podobném duchu hovoří i před nadcházejícím duelem proti Olomoucku. "Věřím, že předvedeme další kvalitní týmový výkon, jedině tak můžeme být úspěšní," míní Ell.

Tury jsme přehráli dvacetibodovým rozdílem i navzdory absencím Donovana Jacksona (hrát nebude ani v Prostějově) a Evana McGaugheyho (nad jeho sobotním startem visí otazník). Ani Olomoucko však ve svém posledním utkání nenastoupilo v kompletní sestavě, proti Nymburku mu scházeli nejlepší ligový střelec Javonte Douglas s Josipem Mikuličem, do druhého poločasu navíc nenastoupil ani Lukáš Palyza. Lídr tabulky zvítězil přesvědčivě 105:83 (nejvíce bodů Olomoucka: Váňa 22, Sehnal 14, Norwa 14, Dunans 10, Pelko 9...)

Lepší bilanci ze vzájemných utkání zatím drží Olomoucko. Říjnový duel jsme sice vyhráli 82:70 (nejvíce bodů: Williams 25, Benjamin 20... - Douglas 22, Palyza 16...), ovšem následující dva ligové zápasy vyzněly lépe pro našeho soupeře: ve své hale nás přehrál 99:76 (nejvíce bodů: Palyza 30, Douglas 28, Mikulič 15... - Jackason 15, Kohout 12, Potoček 12...) a z Pardubic si v nadstavbě odvezl výhru 91:98, když poslední čtvrtina skončila 22:36 (nejvíce bodů: Pavlovič 18, Půlpán 15, McGaughey 15, Kohout 11... - Palyza 26, Douglas 24, Váňa 19, Dunans 15...).

Je nasnadě, že naši defenzívu nejvíce trápilo duo Douglas-Palyza: aktuální průměr prvního jmenovaného činí 21,5 bodu na zápas, druhého rovných 21! "Samozřejmě víme, že domácí mají dva nejlepší ligové střelce, kteří jim hodně pomáhají, ale jsou tam i jiní hráči, které je potřeba eliminovat," upozorňuje Levell Sanders, jenž celkově varuje před ofenzívním potenciálem Olomoucka. "Olomoucko je tým, který může v kterýkoliv den skórovat více než 100 bodů, takže půjde o velký test pro naši defenzívu."

V součtu s utkáním v Českém poháru půjde již o pátý vzájemný duel v letošní sezoně.

Oba trenéři - Levell Sanders i domácí Predrag Benáček - velmi dobře vědí, kde jsou soupeřovy silné a slabší stránky.

Jak Ell charakterizuje našeho nejbližšího protivníka? "Pokud jde o soupeřovu charakteristiku, jde o dobře doskakující tým, s dobrou přechodovou fází, výborně střílejí z tříbodové vzdálenosti, takže znovu opakuji: vše se bude odvíjet od naší defenzivní činnosti a koncentrace po celých 40 minut. Nemůžeme nechat domácím hráčům pohodlné pozice, je potřeba na ně vyvíjet tlak."