Upravit stránku
27. 03. 2018

Olomoucko vs. Beksa


Důležitý krok ke 2. místu po dlouhodobé části NBL mohou ve středu udělat basketbalisté Pardubic. Tři kola před koncem nadstavby je čeká utkání v Olomouci.

8. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK Olomoucko (12/17) vs. BK JIP Pardubice (20/9)
středa 28. 3. v 17:30, hráno v Olomouci

První přikázání zní: "Musíme se poučit z domácího zápasu s Olomouckem," velí trenér Tomáš Bartošek.

Není divu, že připomněl přestřelku z 10. března, která dopadla překvapivě lépe pro hanácký tým (90:94).

Kde tkvěl před 2,5 týdny stěžejní problém? "Laxnějším startem do utkání jsme dovolili klíčovým hráčům soupeře, aby se rozehráli a dostali se do absolutní útočné pohody. V dalším průběhu zápasu už byli téměř nezastavitelní, hlavně Charles Mitchell," jmenoval Bartošek mohutného pivota Olomoucka, jenž nám vysázel 30 bodů (včetně 3 trojek!) a doskočil 12 míčů!

Mitchellův aktuální bodový průměr vystoupal už na 20,7 bodu, přičemž v posledních pěti zápasech nadstavbové části činí dokonce výtečných 25,2 bodu (+10,4 doskoku)!!!

Dalšími stěžejními muži Olomoucka jsou rozehrávač Jan Močnik (12,3 bodu + 6,7 asistence), křídelníci Jon-Christopher Fuller (20,5 bodu + 6 doskoků) s Filipem Šepou (10,2 bodu + 4,2 asistence) a pivot Darko Čohadarevič (11,8 bodu).

Beksa stále v neúplné sestavě

Do konce dlouhodobé části NBL, po níž bude následovat play-off, už zbývají jen tři kola. Beksa se bohužel i nadále musí obejít nejen bez dlouhodobě zraněného křídelníka Davida Škrance, ale i bez svého nejlepšího doskakovače Scotta Martina, jenž odehrál poslední utkání 10. března - právě proti Olomoucku. Od té doby vinou zranění absentuje.

I tak je cíl pro středeční duel, který se výjimečně nebude hrát v Prostějově, nýbrž v Olomouci, naprosto jasný: udělat maximum pro vítězství. "Alfou a omegou našeho úspěchu bude velmi kvalitní, agresivní obrana, a to nutně hned od úvodního rozskoku," zdůraznil Tomáš Bartošek. "Budeme chtít hráče Olomoucka dostávat pod velký tlak, aby neměli na palubovce prostor, aby každá jejich střela byla těžká, zkrátka aby nezískali útočné sebevědomí."

V první části nadstavby jsme v pravidelném rytmu střídali porážky a vítězství.

Až na startu odvet ve skupině A1 se nám podařilo vyhrát dvě utkání v řadě (Opava a Svitavy).

"Je super, že jsme dokázali vyhrát 3 z posledních čtyř zápasů. Minule na domácí palubovce jsme předváděli velmi dobrou obranu a na to budeme chtít navázat." Motivace týmu je jasná: udělat v závěru nadstavbové fáze vše pro udržení druhého místa. "Všichni víme, o jaké postavení před play-off hrajeme. V případě úspěchu v Olomouci se k našemu cíli můžeme výrazně přiblížit," doplnil Bartošek.

Odkaz na video stream na TVCOM.cz zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti