Upravit stránku
14. 11. 2017

Olomoucko vs. Beksa


Druhý zápas v řadě na soupeřově palubovce. Beksa se uprostřed týdne vydá do Prostějova, kde má své domácí prostředí nový klub BK Olomoucko.

9. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Olomoucko (4/4) vs. BK JIP Pardubice (4/3)
středa 15. 11. v 18 hodin

Olomoucko vstoupilo do nové sezony třemi porážkami v řadě (v Praze, doma s Kolínem a v Děčíně), ovšem poté dokázalo vyhrát 4 z pěti zápasů - velmi cenné je například nedávné vítězství v Opavě. V minulém kole hanácký tým porazil ve své hale Ostravu 92:84 (nejvíce bodů: Fuller 23, Mitchell 21, Šepa 14, Křemen 12, Sehnal 10...).

Tři jasní lídři

Třicetiletý slovinský rozehrávač Jan Močnik, americký guard Jon-Christopher Fuller a jeho krajan, pivot Charles Mitchell. To jsou hlavní ofenzivní zbraně Olomoucka v dosavadním průběhu sezony.

Močnik, jehož letošním maximem je 28 bodů proti Ústí n. L., zapisuje v průměru 12,3 bodu + 6,1 asistence. Fuller nastřádal v každém z posledních tří utkání 22 až 23 bodů (!) a průměrně jich sází rovných 18 (+7,1 doskoku), Mitchell je týmovým top-skórerem s téměř double-double průměry 20,4 bodu + 9,8 doskoku. Bodově se výrazněji prosazují ještě křídelníci Filip Šepa (10,5 bodu) a Michal Křemen (8,1 bodu).

Beksa věří v další vítězství

Do Prostějova odcestujeme s respektem k soupeři, ovšem s vírou ve vlastní schopnosti. "Uděláme vše, abychom uspěli na venkovní palubovce podruhé za sebou," říká odhodlaně trenér Tomáš Bartošek. Ve Slezku se to Bekse podařilo, na Hané bude usilovat o ligovou výhru číslo 5.

Tomáš Bartošek: Věříme v druhou výhru v řadě

Jak byste charakterizoval našeho středečního soupeře?
"Olomoucko přivedlo do svého středu pět nových hráčů: zkušeného Michala Křemena, americké hráče Mitchella s Fullerem, slovinského rozehrávače Jana Močnika a srbského křídelníka Filipa Šepu. Ve velké míře využívá tuto pětici, plus Marka Sehnala, toto je základní osa, která hraje největší minutáž a má hlavní bodovou odpovědnost."

A co se týče stylu hry?
"Hlavně na domácí palubovce hrají s ohromnou chutí dopředu. Snaží se hrát opravdu velmi rychle, dávat co nejvíc jednoduchých košů, což bylo hodně vidět i v posledním zápase proti Ostravě. Celkově bych řekl, že jde o útočně laděný tým. Hráči jsou velmi aktivní ve hře na koš, snaží se skórovat z každé pozice. Pokud mohou, hlavně zmíněná šestice hráčů hodně využítá hru 1 na 1."

V minulém kole jsme přivezli cennou výhru z Opavy, jakou cestou budeme chtít dokráčet pro úspěch v Prostějově?
"Klíč k úspěchu bude v naší obraně, hlavně v přechodové fázi - nesmíme domácím dovolit snadné koše z rychlých protiútoků. Víme, že hrají v užší sestavě než my, čehož určitě budeme chtít využít vyvíjením neustálého tlaku, snahou o tempo-basketbal. Věříme, že podáme kvalitní výkon a uděláme vše, abychom uspěli na venkovní palubovce podruhé za sebou."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti