Upravit stránku
28. 05. 2024

Ohlédnutí za sezonou: Matěj Burda


Jaký byl právě vrcholící ročník Kooperativa Národní basketbalové ligy z pohledu pardubických basketbalistů?

Odehrál úvodních osm ligových zápasů, leč poté se vinou zranění ocitl na dlouhých 7 týdnů mimo hru. Rozehrávač Matěj Burda se vrátil na palubovku až 2 týdny před Vánoci a jeho herní vytížení postupně rostlo. Od posledního utkání základní části (20. ledna) až do čtvrtfinálového duelu číslo 2 (17. dubna) naskočil do 16 zápasů a pokaždé strávil na palubovce více než 21 minut (Burdisova průměrná minutáž v tomto období se dokonce vyšplhala až na 26,5 minuty)! V uplynulém ročníku Kooperativa NBL celkem čtyřikrát nastřádal dvouciferný počet bodů (jeho sezonním maximem je 13 bodů Opavě ze 7. února), jeden ze svých nejzdařilejších výkonů předvedl 20. prosince proti Nymburku, kdy zaznamenal 8 bodů, 7 asistencí a 3 doskočené míče (užitečnost 17). 

Matěj Burda o sezoně 2023/2024:

 1. O uplynulé sezoně z týmového pohledu:
  "Celkově hodnotím uplynulou sezonu spíše negativně, protože před jejím začátkem jsme měli jiné, vyšší cíle. Chtěli jsme skončit lépe než v předcházející sezoně, což se nám bohužel nepovedlo. Celá sezona probíhala jako na horské dráze. Mohu říct, že z týmového hlediska jsem takovou ještě nezažil. Na druhou stranu jsem pyšný na náš tým, že i když jsme procházeli celou řadou personálních změn, dokázali jsme se semknout a po Novém roce jsme měli dvě dlouhé vítězné šňůry, díky nimž jsme se v jedné fázi vyšvihli až do boje o průběžné 3. místo. I vinou velkého počtu zranění klíčových hráčů se nám nakonec nepodařilo dosáhnout na lepší postavení před play-off, nicméně všichni, kdo byli součástí našeho týmu, ukázali bojovnost, ukázali, že basket umí hrát."

 2. O uplynulé sezoně z osobního pohledu:
  "Měl jsem to podobně jako celý tým, tedy nahoru a dolů. Na začátku sezony jsme se hodně zaměřovali na FIBA Europe Cup a v týmu byli kvalitnější hráči, takže jsem moc nehrál. Samozřejmě jsem to plně respektovat a snažil jsem se týmu i tak dát co nejvíc, ať už na trénincích, nebo v těch několika minutách, které jsem dostával v utkáních. Poté jsem se bohužel na dva měsíce zranil, což mě trošku zbrzdilo, ale hodně jsem na sobě makal, abych se co nejdříve dostal zpátky do formy. I kvůli zraněním několika hráčů, o nichž už jsem mluvil, už jsem se v další části sezony dostával na hřiště častěji, čehož si opravdu moc vážím. Na přelomu základní a nadstavbové části jsem hrál velké minuty a v tomto období jsem se nejvíce vyhrál za celé 3 roky, co působím v Pardubicích. Za tuhle možnost jsem hodně vděčný. Ne každý zápas jsem podal skvělý výkon, ale vždycky jsem se snažil dát týmu co nejvíc. Věřím, že to takhle vnímali i všichni ostatní."

Matěj Burda v Kooperativa NBL - 2023/2024

 • Počet odehraných utkání: 34
 • Počet odehraných minut: 684 (průměr na zápas 20,1)
 • Počet nastřílených bodů: 151 (průměr na zápas 4,4)
 • Počet asistencí: 72 (průměr na zápas 2,1)
 • Koeficient užitečnosti: 144 (průměr na zápas 4,2)

Matěj Burda v Kooperativa NBL - kariérní statistiky

 • Počet odehraných utkání: 125
 • Počet odehraných minut: 1906 (průměr na zápas 15,3)
 • Počet nastřílených bodů: 482 (průměr na zápas 3,9)
 • Počet asistencí: 174 (průměr na zápas 1,4)
 • Koeficient užitečnosti: 441 (průměr na zápas 3,5)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti