Upravit stránku
20. 05. 2024

Ohlédnutí za sezonou: Marek Simonides


Jaký byl právě vrcholící ročník Kooperativa Národní basketbalové ligy z pohledu pardubických basketbalistů?

Svoji premiéru v Kooperativa NBL si Marek Simonides užil ještě jako sedmnáctiletý: v listopadu 2023 naskočil na půl minuty do utkání v Brně. Další tři zápisy přidal v nadstavbové části, kdy odehrál 3,5 minuty v Kolíně, 2 minuty proti Ústí nad Labem a 3,5 minuty v hale USK Praha. Hlavní vytížení měl v extralize U19, v níž odehrál 21 zápasů s průměry 10 bodů + 6,6 doskoku, dalších 22 utkání přidal za tým U23 v 1. lize mužů (7,4 bodu + 4 doskoky).

Marek Simonides o sezoně 2023/2024:

 1. O uplynulé sezoně z týmového pohledu:
  "V průběhu sezony jsme byli někdy nahoře a jindy dole. Řekl bych, že jsme měli silný střed sezony, což bylo možná až překvapující, s ohledem na to, že několik zkušených hráčů v týmu skončilo a jiní byli zranění. K tomu je třeba přičíst i změnu na trenérském postu. Celkově mohu sezonu zhodnotit pozitivně, i proto, že mladým hráčům se podařilo častěji dostávat na palubovku."

 2. O uplynulé sezoně z osobního pohledu:
  "Myslím, že pro mě sezona měla přínos co se týče získávání nějakých basketbalových znalostí od zkušených hráčů, hlavně během tréninků. Po první sezoně, kterou jsem absolvoval s A-týmem, už mám představu, jak to přibližně vypadá a chodí v profesionálních týmech. Poznal jsem, jak to funguje v týmu, když se daří, ale i v momentech, kdy se nedaří. Já osobně jsem se pohyboval mezi 3 týmy (Marek hrál ještě 1. ligu a extraligu U19 - pozn. aut.), v nichž se hraje rozdílně, takže to není jednoduché. Hlavně zápasy v 1. lize mi hodně daly, pokud jde o chlapský basket, také jsme tam měli dobrou partu."

Marek Simonides v Kooperativa NBL - 2023/2024

 • Počet odehraných utkání: 4
 • Počet odehraných minut: 10 (průměr na zápas 2,5)
 • Počet nastřílených bodů: 0 (průměr na zápas 0)

Marek Simonides v Kooperativa NBL - kariérní statistiky

 • Počet odehraných utkání: 4
 • Počet odehraných minut: 10 (průměr na zápas 2,5)
 • Počet nastřílených bodů: 0 (průměr na zápas 0)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti