Upravit stránku
06. 05. 2024

Ohlédnutí za sezonou: Kamil Švrdlík


Jaký byl právě vrcholící ročník Kooperativa Národní basketbalové ligy z pohledu pardubických basketbalistů?

Jediným hráčem Beksy, který nastoupil ke všem 41 zápasům, byl nikoliv překvapivě 37letý pivot Kamil Švrdlík. Pardubický kapitán se pozvolna blíží k metě 600. ligových utkání, přičemž v poslední sezoně natáhl svou zcela unikátní sérii zápasů, odehraných v nepřerušené řadě, už na fantastické číslo 365!!! V součtu s duely Českého poháru a evropských pohárů se jedná dokonce o 448 utkání v řadě!!! V letošním ročníku NBL nastřílel 16krát dvouciferný počet bodů (3krát zapsal ceněný double-double), přičemž jeho sezonním maximem je 24 bodů, jimiž 28. února pomohl k domácímu triumfu nad Ústím n. L.

Kamil Švrdlík o sezoně 2023/2024:
 1. O uplynulé sezoně z týmového pohledu:
  "Celá sezona byla strašně složitá a působila jako jízda na horské dráze. Kdybych ji ovšem měl vzít jako celek, tak ji musím jednoznačně hodnotit jako neúspěšnou. Nedosáhli jsme na metu a na cíle, které jsme si před začátkem sezony stanovili. Za jisté pozitivum beru jen určité několikatýdenní úseky, kdy jsme se dokázali vyhrabat z úplného dna, čímž jsme sezonu zachránili aspoň do té míry, že neskončila úplnou pohromou. V těchto úsecích jsme působili jako tým, kterým jsme chtěli být po celou sezonu. Především mladí hráči v tomto období ukázali, že to v nich je a že se s nimi může do budoucna počítat."

 2. O uplynulé sezoně z osobního pohledu:
  "Pro mě osobně byla tato sezony také hodně složitá. Z pozice hráče proto, že v průběhu sezony se zásadně změnila moje role: na začátku jsem moc nehrál, ale postupem času jsem dostával větší roli. A z pozice kapitána proto, že vlastně neustále bylo potřeba zažehnávat nějakou herní krizi, nebo přicházely změny v týmu. Jako pozitivum z osobního hlediska vidím to, že jsem, věřím, ukázal, že stále můžu pomáhat týmu na hřišti k dobrým výsledkům."
Kamil Švrdlík v Kooperativa NBL - 2023/2024
 • Počet odehraných utkání: 41
 • Počet odehraných minut: 794 (průměr na zápas 19,2)
 • Počet nastřílených bodů: 319 (průměr na zápas 7,8)
 • Počet doskočených míčů: 178 (průměr na zápas 4,3)
 • Koeficient užitečnosti: 406 (průměr na zápas 9,9
Kamil Švrdlík v Kooperativa NBL - kariérní statistiky
 • Počet odehraných utkání: 548
 • Počet odehraných minut: 12 170 (průměr na zápas 22,2)
 • Počet nastřílených bodů: 5 714 (průměr na zápas 10,4)
 • Počet doskočených míčů: 2 735 (průměr na zápas 5,0)
 • Koeficient užitečnosti: 6 372 (průměr na zápas 11,6)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti