Upravit stránku
06. 10. 2017

Ohlasy z tiskové konference


Duel 1. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a Ústím n. L. (84:81) hodnotili trenéři Tomáš Bartošek s Antonínem Pištěckým a hráči Viktor Půlpán s Ladislavem Peckou.

Echo tiskové konference

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Do zápasu jsme vstoupili dobře, hráli jsme s velkou energií, s chutí hrát dopředu. V závěru první čtvrtiny si Ústí zvyklo na naší rychlost, ale přesto se náš náskok dostal přes 15 bodů. Ve druhém poločase jsme zápas, i přes problémy s fauly, kontrolovali, ovšem 4 minuty před koncem jsme ztratili koncentraci, začali kupit ztráty a zcela jsme vypadli z tempa. Ústí to nakoplo, dostalo se na kontakt, ale naštěstí nemělo čas na zvrat utkání. Konec zápasu se nám hrubě nevydařil, toho se musíme vyvarovat a hrát vždy naplno celých 40 minut."

Viktor Půlpán (hráč BK JIP Pardubice):
"Začátek zápasu byl výborný, ale druhá polovina, a zejména její závěr, byl z naší strany hrozný. Věděli jsme, že soupeř bude hrát zejména přes americké hráče a tři čtvrtiny se nám dařilo jejich hru eliminovat. Poté jsme však začali hru příliš zpomalovat a vypadli jsme z tempa. Soupeř se chytil, my jsme začali být nervózní, ale naštěstí jsme výhru udrželi."

Antonín Pištěcký (trenér Ústí n. L.):
"Čekal jsem, že budeme mít velmi těžký vstup do utkání, protože je velice těžké 5 novým cizincům vysvětlovat, že je zde v Pardubicích čeká absolutně jiná obrana než v přípravě proti snažším soupeřům. Naštěstí jsme se byli schopni ve druhé čtvrtině vrátit do zápasu. Bohužel za stavu, kdy jsme ve druhé čtvrtině prohrávali o tři body, jsme nedokázali proměnit 3-4 lehké volné trojky. Do druhé půlky jsme chtěli jít velmi agresivně, bohužel se nám to začalo dařit až v poslední čtvrtině. To mně je trošičku líto, protože si myslím, že kdyby se nám to dařilo již od třetí čtvrtiny, tak jsme mohli slavit výhru my. Celý zápas jsme si dokázali pohlídat obranný doskok, ale bohužel jsme v prvním poločase neuhlídali rychlé protiútoky Pardubic. V prvním poločase byly body z protiútoků 19-0 pro Pardubice. V poslední čtvrtině se nám v tomto ukazateli dařilo více a v této statistice jsme domácí předčili. Pramenilo to z naší agresivní obrany."

Ladislav Pecka (hráč Ústí n. L.):
"Tři čtvrtiny jsme byli jasně horším týmem. Absolutně jsme nevěděli, co hrát na útočné polovině. Domácí na nás byli připraveni a z toho pramenily naše jednoduché chyby a ztráty. Pardubice vedly o 20 bodů, ale jsem rád, že jsme se nezbláznili a v závěru se nám podařilo zdramatizovat utkání. Nezasloužili jsme si vyhrát za výkon v prvních třech čtvrtinách, ale musím ocenit sílu týmu, že jsme se nesložili a věřím, že na tom můžeme stavět."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti