30. 04. 2021

Ohlasy po Utkání 3

Beksa prohrála třetí čtvrtfinálové utkání s BC Geosan Kolín 79:81 a celou sérii poměrem 0 - 3 na zápasy. Jak hodnotili závěrečný duel i celou sérii trenéři a hráči obou týmů?

Adam Konvalinka (trenér domácích):
"Řekl bych, že jsme si tenhle zápas prohráli sami, protože jsme odehráli šílenou první půlku. Sice jsme naši výraznou ztrátu stáhli hned během šesti minut druhého poločasu, ale nemít takové manko a hrát trošku v klidu hned od začátku, mohli jsme vyhrát. Místo toho jsme toho soupeři strašně moc darovali, posadili jsme ho na koně a Kolín nakonec asi zaslouženě vyhrál.

Zásadní faktor série byl Lee Skinner. Pro mě je to za celou sezonu i za čtvrtfinále jednoznačně nejužitečnější hráč, co se týká komplexnosti, protože jak v obraně, tak v útoku dokáže tvořit, držet své spoluhráče. Hraje v neskutečné formě. Ač série dopadla 0 - 3, tak myslím, že byla zajímavá. Všechny zápasy skončily do 8 bodů, bylo na co se koukat."

Kamil Švrdlík (hráč domácích):
"Od nás to byl hodně špatný první poločas, byli jsme odevzdaní. O přestávce jsme si řekli, že i kdybychom měli prohrát, tak ne tímhle stylem: měli jsme hodně ztrát a různých nedorozumění. Jsem rád, že jsme se v druhé půlce nakopli a stáhli 16bodovou ztrátu, jen škoda, že jsme to nedotáhli úplně do konce. Samozřejmě nás prohra moc mrzí, když už jsme dotáhli takové manko a ještě měli střelu na vítězství, ale určitě nemůžeme říct, že jsme prohráli sérii jenom dneska. V celé sérii jsme hráli solidně jen v určitých pasážích, ovšem vždycky nám utekl nějaký úsek, asi naší nekoncentrovaností, kdy se Kolín dostal do vedení, které jsme se sice ve všech zápasech snažili stahovat, ale ani jednou se nám to nepodařilo přetlačit na naši stranu."

Prokop Slanina (hráč domácích):
"V prvním poločase jsme nehráli to, co jsme chtěli. Předtím nám v téhle sérii utíkala třetí čtvrtina, tentokrát to byl už první poločas. Dokázali jsme se dotáhnout, ale bohužel jsme si to ve čtvrté čtvrtině nedokázali pohlídat. Řekl bych, že Kolín si v celé sérii dobře půjčoval míč, nacházel své střelce v otevřených pozicích a ti proměňovali hodně tříbodových střel. My jsme občas hráli spíš staticky, v naší hře nebylo tolik pohybu míče a tím pádem jsme nedonutili Kolín dělat nějaké rotace, z kterých bychom mohli těžit. Myslím si, že v tomhle byl mezi oběma týmy největší rozdíl."

Tomáš Vyoral (hráč domácích):
"Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním nám špatně putoval balón a dali jsme jen 24 bodů, s čímž bychom neporazili ani dorostence. Druhý poločas byl lepší, pochopili jsme, že když něco nezměníme, prohrajeme o 25 bodů a skončí nám sezona. Výborně jsme bránili a 5 minut před koncem jsme vedli o 9 bodů, ale zase jsme najeli do starých kolejí a neubránili jsme pomalu jediný útok. V koncovce jsme se sice ještě dotáhli, ale nezvládli jsme ji a sezona nám bohužel skončila. V celé sérii byl markantní rozdíl ve střelbě z tříbodové vzdálenosti. My jsme nebyli schopni se trefit, ani já, ani spousta dalších kluků, naopak oni nás hrozně trestali, také jsme nenašli recept, jak bránit jejich podkošové hráče."

Michal Svoboda (hráč domácích):
"Nenastoupili jsme do zápasu tak, jak jsme měli. Výkon, jaký jsme předvedli v prvním poločase, neodpovídal tomu, že to mohl být (a nakonec bohužel i byl) náš poslední zápas. Celou sérii s Kolínem nás trápilo to, že jsme nehráli konzistentně. V každém zápase jsme měli úsek, kdy jsme měli totální výpadek a Kolín si bodovými šňůrami vytvořil náskok. První dva zápasy to rozhodlo, v tom třetím jsme se dokázali z tohoto výpadku vzpamatovat a o to víc mrzí, že jsme utkání nedotáhli k vítězství.

Miroslav Sodoma (trenér hostů):
"Máme ohromnou radost, postoupit do semifinále přes Pardubice, které patří k jednomu z největších klubů v České republice, je pro nás velký úspěch a strašně moc si toho vážíme. Před sérií asi nikdo nevěřil, že to bude 3-0. Dnes nehrál Adam Číž, bez kterého si do té doby nikdo neuměl naši hru představit, ale všichni ostatní to zvládli a hlavně Francis Torreborre a Theodor Dlugoš naprosto perfektně. Myslím si, že kromě nějakých 10 minut jsme my byli lepší týmem. Škoda, že jsme si nepohlídali náskok z prvního poločasu. V druhém poločase to s námi vypadalo hodně bledě, ale ukázala se síla týmu, síla kolektivu a dokázali jsme se vrátit zpátky. Se štěstím, ale na druhou stranu i zkušeně jsme zvítězili o dva bodíky."

Filip Novotný (hráč hostů):
"První poločas jsme začali dobře, bohužel vstup do druhého poločasu se nám vůbec nepodařil a zbytečně jsme si zápas zkomplikovali. Jsme rádi, že jsme to nakonec dokázali a získali třetí vítězství. Hráli jsme týmově, energie, s kterou jsme vstoupili do zápasu, podle mě rozhodla."