Upravit stránku
29. 05. 2023

Ohlasy po play-off


Celkem 16 zápasů odehráli pardubičtí basketbalisté v play-off 2023. Uvnitř článku si přečtěte hodnocení výkonů a konečného 4. místa Beksy z pohledu trenéra Dina Repeši a hráčů Matea Čolaka, Matyáše Vrábela a Kamila Švrdlíka.

Dino Repeša

O rozhodujících faktorech série o 3. místo:

"Velký rozdíl mezi námi a Nymburkem byl v doskocích a v tříbodové střelbě (Nymburk proměnil ve dvou zápasech celkem 21 trojek s vynikající úspěšností 42%, kdežto Beksa trefila pouze 8 trojek s podprůměrnou úspěšností 17% - pozn. aut.). Zásadní byla samozřejmě absence našichj klíčových hráčů Vyorala, Rikiće a v prvním utkání i Čolaka. To byly hlavní důvody našeho neúspěchu v této sérii. Jakmile v zápasech proti takto silnému soupeři nejsou všichni hráči 100% zdravotně v pořádku, nebo dokonce 2-3 hráči ze základní pětky chybějí, což byl náš případ, je to opravdu velmi těžké. Klobouk dolů před kluky, protože si myslím, že za daných okolností jsme v sérii s Nymburkem udělali maximum. Pozitivní je, že někteří mladší hráči získali cenné zkušenosti, které mohou v budoucnu zúročit."

O celém play-off z pohledu Beksy:

"Od konce nadstavbové části jsme měli nějaké zdravotní problémy, což poté trvalo i v play-off. Čtvrtfinále jsme zvládli a po pěti letech postoupili mezi top 4 týmy NBL. Co se týče semifinálové série s Děčínem, řekl bych, že byla velice vyrovnaná. Z mého pohledu je škoda zejména prvního zápasu v Děčíně. V něm jsme byli lepší a v závěru jsme vedli, ale těsně před koncem základní hrací doby byl odpískaný faul, domácí vyrovnali, my jsme pak minuli střelu na vítězství a prodloužení jsme prohráli. Měli jsme velkou šanci tenhle zápas vyhrát, bohužel se nám to nepodařilo. Celkově jsme skončili čtvrtí a řekl bych, že tohle - postup do semifinále - musí být pro budoucnost bráno za minimum. Nemůžeme už dělat krok zpátky, ale pouze dopředu."

Mateo Čolak

O rozhodujících faktorech série o 3. místo:

"Nymburk v obou zápasech hodně těžil ze svých rychlých protiútoků. Věděli jsme o tom, ale ne vždy se nám dařilo jejich přechodovou fázi eliminovat, měli jsme s nymburským protiútokem problémy. Další klíčovou věcí byly doskoky, kterých zejména v důležitých momentech získávali více. Spojujícím faktorem obou zápasů o 3. místo bylo i to, jak se oběma týmům dařila střelba za 3 body: zatímco Nymburk si trojkami hodně pomáhal, my jsme se u dálky bohužel moc netrefovali. Dobře se mi nehodnotí hlavně druhé utkání, které vlastně bylo posledním v této sezoně. Je mi líto, že jsme prohráli před našimi fanoušky, ale upřímně si myslím, že Nymburk si výhru zasloužil. Nastoupil na nás hned od začátku, vybudoval si vedení 10:1 a tenhle náskok, i vyšší, si držel po celou dobu. Řekl bych, že už jsme fyzické, ani mentální síly."

O konečné 4. příčce:

"Teď jsme samozřejmě smutní. Nechtěli jsme zůstat čtvrtí, chtěli jsme medaili, hodně jsme si přáli ji získat. Na druhou stranu, naše výsledky v play-off bych neviděl úplně negativně. Hráli jsme sedmizápasové série ve čtvrtfinále s Ústím n. L. i v semifinále s Děčínem, v sérii o bronzové medaile už na nás byla vidět únava. Myslím, že když se ohlédneme za play-off jako celkem, můžeme si říct, že jsme odvedli poměrně dobrou práci. Hráli jsme jako tým, drželi jsme při sobě. Všechny nás bolí, že jsme nakonec zůstali bez medaile, ale 4. místo je pořád solidní umístění."

Matyáš Vrábel:

O druhém utkání série o 3. místo:

"Druhý zápas o 3. místo pro nás znamenal velké zklamání. Chtěli jsme poslední domácí utkání v sezoně vyhrát, bohužel to nevyšlo. Myslím, že to bylo zapříčiněno tím, že jsme od začátku nebyli tak koncentrovaní, jak bylo potřeba, v tom byl Nymburk lepší. Pak se přidaly nedané šestky a další základní basketbalové činnosti, které jsme nezvládali, v tom jsme se  Nymburku bohužel nevyrovnali."

O absenci klíčových hráčů Tomáše Vyorala a Roberta Rikiće:

"Ano, určitě nám v sérii o 3. místo hodně chyběli, protože celou dobu byli hodně vytěžovaní. Neviděl bych to ale tak, že to byl největší aspekt našich dvou porážek. Jednoduše řečeno, Nymburk byl lepší, hladovější, agresivnější, my jsme se mu v tomto směru nedokázali vyrovnat."

O celkovém vyznění uplynulé sezony:

"Za jeden velký úspěch bych označil to, že jsme Beksu dokázali dostat po 5 letech do semifinále. Naším celkovým cílem ale bylo vyhrát titul. Myslím, že kdybyste se zeptali každého z nás, řekne to samé. Z tohoto pohledu to byla taková hořkosladká sezona."

O svých výkonech v sérii o 3. místo:

"Hrálo se mi velmi dobře. V předcházející části sezony jsem nějak extra nehrál, ale myslím, že mě nastartoval první zápas série v Nymburku. Dokázal jsem se tam nějakým způsobem chytit, dát nějaké lehčí body, což mi pomohlo k výkonu, jaký jsem předvedl v následujícím domácím zápase."

Kamil Švrdlík

O nepodařeném začátku druhého utkání s Nymburkem:

"Bohužel jsme nezačali dobře a Nymburk si rychle vytvořit poměrně výrazný náskok. Pokud by se od začátku trápil, hrálo by se nám jednodušeji, ale když se takový tým dostane do vedení o 10 a více bodů, už pak trefuje i těžší střely a hraje se proti němu strašně těžko. Nymburk má pořád hodně kvalitní hráče, a když hned na začátku zápasu získají i sebevědomí, už je to složité."

O rozhodujících faktorech série o 3. místo:

"Velký problém jsme měli hlavně s doskokem, také jsme nebyli schopni eliminovat celých 40 minut přechodovou fázi nymburského týmu, což bylo bohužel podobné jako v semifinálové sérii s Děčínem. V určitých pasážích se nám sice dařilo nymburský rychlý protiútok zastavovat, ale v jiných úsecích si dokázali pomoct jednoduchými koši z přechodové fáze, čímž se dostávali do sedla."

O celkovém pohledu na play-off:

"Medaile byla v této sezoně hodně blízko, ať už by byla jakákoliv. Myslím, že nebyl žádný tým, o kterém bychom si řekli, že na něj vůbec nemáme. Samozřejmě mě mrzí, že to nakonec nedopadlo. Co jsem v Pardubicích, vstupovali jsme do play-off pravidelně z vysokých pozic a takhle blízko finále jsme ještě nebyli. Ano, můžeme říct, že jsme zvládli čtvrtfinálovou sérii v sedmi utkáních, že v celém play-off byla spousta pěkných momentů, pozitivních emocí, které se vryly fanouškům do paměti a přitáhlo je to ještě více k basketbalu. Lidi po městě se ptali, kdy bude další zápas, že určitě přijdou. Tohle jsou krásné momenty, vnímali jsme, jak nás fanoušci podporují. Konečné umístění ale nevnímám jako úspěch. A proč jsme nezískali medaili? Nesešly se některé faktory. Řekl bych, že to nebylo o kvalitě, měli jsme na to, skončit výš. Pro mě osobně je čtvrté místo spíš neúspěch."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti