20. 02. 2016

Ohlasy po bitvě s Válečníky

Napínavý duel Beksy s Děčínem, který hosté uzavřeli dvanáctibodovou šňůrou v posledních dvou minutách, hodnotili na tiskové konferenci trenéři a hráči obou týmů.

Ohlasy po utkání

Pavel Budinský (trenér BK ARMEX Děčín):
„Z pohledu toho, že jsme tady před týdnem hráli finále Českého poháru, tak nás samozřejmě těší výhra. Asi kdyby to šlo nějakým způsobem vyměnit, tak bychom to rádi vyměnili, to je jednoznačné, na druhou stranu počítali jsme s tím, že Pardubice budou mít po poháru obrovské sebevědomí a i týden přípravu. My jsme ve středu hráli s Ústím, potřebovali jsme se zmobilizovat, ale z kluků bylo cítit odhodlání. Pravda je ta, že jsme se dostali pod tlak, hlavně v první čtvrtině, kdy jsme nebyli schopni čelit tlaku na doskoku: Pardubice měly 9 útočných doskoků, tam jsme skutečně propadávali v soubojích, ale ustáli jsme hlavně poločasový výsledek, což bylo mnohem lepší než v předchozím utkání.
Pak si myslím, že jsme začali mnohem lépe spolupracovat, konečně někteří hráči přidali zejména v útoku nějakou produktivitu, a přestože Pardubice díky skvělým střelám Lukáše Kotase a Dušana Panduly šly přes nás, tak asi nejdůležitější bylo, že jsme v hlavách zvládli, že jsme nepochybovali, že bychom mohli utkání ještě otočit. To se v posledních 5 minutách povedlo. Díky Tomáši Vyoralovi a Ondřeji Šiškovi si odvážíme cennou výhru z pohledu ligového pelotonu. Klukům bych chtěl poděkovat. Byl to hezký zápas v hezké atmosféře, jako minulé utkání. Za mě to bylo perfektní. Musíme se připravit na další utkání, protože hrajeme s Kolínem a to je další těžký soupeř.“

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
„Blahopřeji hostům k vítězství. My jsme do utkání vstoupili s velkým sebevědomím, bohužel ten náskok měl být větší, než byl. Ve třetí čtvrtině se to tahalo bod po bodu, chvíli byl v plusu Děčín, díky trojkám jsme se pak dostali do plusu my. Já bych viděl důležitý faktor v tom, že jsme měli nízkou úspěšnost trestných hodů, protože kdybychom udrželi standartní procento, tak jsme mohli jít do koncovky s náskokem 4-5 bodů. Bohužel se šlo do posledních minut při vyrovnaném stavu a Děčín toho využil. V závěru byl Děčín klidnější, nevím, jestli sebevědomější, ale skóroval z lepších pozic a vyhrál.“

Robert Landa (hráč BK ARMEX Děčín):
„Já jsem měl dobrý pocit z naší hry ve druhém poločase, zejména v posledních 5 minutách, kdy jsme tuhle pasáž vyhráli 5:17, tam podle mě všichni naši hráči dělali, co mají dělat. Správní hráči projevili útočnou aktivitu, správní hráči stříleli z dobře připravených střeleckých pozic. Tak potřebujeme pokračovat dál.“

Radek Nečas (hráč BK JIP Pardubice):
„Měli jsme týdenní pauzu, možná bychom byli raději, kdybychom hráli zápas, než jenom trénovali a čekali na stejného soupeře. Byla to taková play-off minisérie. Vstoupili jsme do utkání odhodlaně, dobře. Dobře jsme pohybovali míčem, Kamil Švrdlík ovládl první část. Bohužel tohle vedení jsme neudrželi, Děčín se vrátil zpátky do zápasu a až do konce to bylo vyrovnané. Bohužel ve 4. čtvrtině jsme špatnou komunikací dovolili Děčínu volné střely, kdy měl 2-3 trojky a my pod dojmem toho, že soupeř dal trojku, jsme chtěli oplatit taky trojkou, kterou jsme bohužel nedali a útočně jsme nedoskočili. Vznikla situace, kdy jsme se dostali do ztráty větší než dva koše a Děčín si to již pohlídal.“