31. 01. 2016

Ohlasy po vítězném derby

Na tiskové konferenci po derby Beksy se Svitavami (112:68) hodnotili utkání trenéři Tomáš Bartošek se Stanislavem Petrem a pardubický kapitán Lukáš Kotas.

Stanislav Petr (trenér BOHEMILK Tuři Svitavy):
„Gratuluji domácím k jednoznačnému vítězství. Byli lepším týmem, co k tomu říct, po všech stránkách nás předčili. Prostě jejich tým je sestavený určitě líp než tým Svitav, takže tu kvalitu má, my můžeme být akorát rádi, že jsme první zápas doma překvapivě vyhráli, teď poslední dva jsme tady dostali pěkně na frak. Já můžu jenom říct, že první poločas jsme jakž takž udrželi hru v mantinelech, ve kterých jsme chtěli, bylo to pouze v uvozovkách o 14 bodů a mysleli jsme, že to zvládneme ještě líp. Ve druhém poločase se projevila síla domácích, větší rotace, hráči z lavičky podpoří útočnou fázi. Hlavně za stavu, kdy už to je o 20 bodů, se hraje uvolněně, vypadá to na hřišti, že je jeden tým, takže ještě jednou domácím gratuluji.“

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
„Jsme rádi za tak výrazné vítězství. Velké pozitivum v tomto utkání byla útočná stránka, kdy jsme dali za poločas 55 bodů a pokračovali jsme v tom i ve druhém poločase s 57 body. Velký vklad do budoucna je, že se nám vrací útočná síla,  kterou jsme měli v úvodu sezony a v přípravě. Trošku jsme měli problémy ve druhé čtvrtině, kdy se rozehrál velmi dobře Doaks, velmi těžko jsme ho zastavovali, když měl sérii asi 8 bodů. Utlumil náš náskok, kdy se to chvíli tahalo bod za bod, ale aktivitou a zvýšeným tlakem na hráče s míčem ve 2. poločase jme získali zpět svůj náskok. V tu chvíli jsme získali utkání opět pod kontrolu a urvali jsme vítězství.“

Lukáš Kotas (hráč BK JIP Pardubice):
„Dneska jsme měli zase určité výpadky, hlavně v  první půlce, kdy jsme mohli jít i do vedení plus 20 bodů. Trošku jsme vždycky polevili v koncentraci, udělali nějaké chyby, nechali jsme Svitavy přitáhnout. Druhý poločas už jsme ale drželi pevně v rukách a i přes chyby, co jsme udělali, to bylo jednoznačné vítězství.“