Upravit stránku
04. 02. 2024

Ofenzivní trápení


Vítěznou ligovou šňůru Beksy dnes utnulo Brno, které v defenzivně laděném duelu dvou tabulkových sousedů rozhodlo o svém triumfu v závěrečných šesti minutách.

2. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice vs. Basket Brno 64:72
(15:16, 19:18, 17:20. 13:18)

Až do 36. minuty tohoto nesmírně vyrovnaného utkání ani jeden tým nevedl o více než 7 bodů.

Ještě v polovině poslední čtvrtiny jsme byli o 1 bod vpředu (57:56), tedy reálně ve hře o důležité vítězství.

Pak však hosté během pouhých 2,5 minut nastřádali 14 bodů za sebou (i díky třem úspěšným trojkám) a velmi rychle - a bohužel definitivně - nám ukázali záda. Nastoupili jsme bez nemocného lídra Petra Šafarčíka a zraněného Michala Svojanovského, soupeři chyběl osový pivot Tomas Zdanavičius. Pardubický motor se bez Pecy neroztočil do potřebných otáček. Z klíčových statistik lze vypíchnout úspěšnost tříbodové střelby: zatímco Brno se nakonec dostalo na rovných 10 proměněných trojek (při velmi slušné úspěšnosti 34,5%), my jsme proměnili jen 4 z 25 pokusů (žalostná úspěšnost 16%).

Průběh utkání

Po tři čtvrtiny se skóre mnohokrát přelévalo ze strany na stranu, na čemž měly zásluhu 6-8bodové šňůry, jichž oba týmy předvedly hned několik. Po 14 odehraných minutách měli hosté 7bodový náskok (stav 18:25), který jsme však ještě do přestávky stihli zcela smazat.

Druhou půli otevřel přesně trojkující Jure Škifić - vedení o 3 body (v tu chvíli 37:34) bylo naše nejvyšší v celém průběhu zápasu... Brno si v klíčových pasážích dokázalo více pomoci snadnými body z rychlých protiútoků (celkem 6 - 20), v důležitých momentech navíc trefilo několik trojek.

Tak jako v úseku od 35. do 37. minuty.

Za stavu 57:56 postupně přesně zacílili z perimetru Ondřej Šiška a dvakrát Gregory Lee, čímž položili základ k rozhodující šňůře 0:14. Minutu a čtvrt před koncem jsme ještě vykřesali naději na zázračný obrat, neboť Kameron Chatman dvakrát úspěšně šestkoval na 62:70 a o chvíli později hosté ztratili míč. Trojkový pokus Josefa Potočka, kterým - pokud by byl úspěšný - bychom se stále ještě v předposlední minutě přitáhli na hratelný, 5 bodový rozdíl, však úspěšný nebyl, a tak Brno v koncovce zkontrolovalo perně vybojovanou, leč zaslouženou výhru.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové komentáře

Vanja Miljković (trenér domácích):

"Zápas se mi nehodnotí dobře. Celou dobu byl vyrovnaný, ale z našeho pohledu bylo klíčové, že jsme postrádali Petra Šafarčíka, jednoho z našich top skórerů. Adama Lukeše bych pochválil, odehrál výborných 10 minut, ale Petr nám samozřejmě velmi chyběl. Zásadní bylo, že jsme se netrefovali z dálky, celkově jsme minuli hodně volných střel. Bohužel jsme prohráli, ale musíme se dívat dopředu. Ve středu nás čeká další domácí utkání."

Matěj Burda (hráč domácích):

"Zápas nemůžu hodnotit pozitivně, jelikož jsme doma dali jen 64 bodů a prohráli jsme. Myslím, že jsme si vypracovali dobré střely, ale absolutně jsme je neproměňovali. Trisní procento jsme měli zejména z tříbodového oblouku. V obraně jsme bojovali, doskok jsme vyhráli, ale velmi špatně jsme stříleli. Nakonec rozhodl náš hluchý úsek ve čtvrté čtvrtině, kdy jsme dostali několik bodů z rychlých protiútoků, na což jsme se připravovali, a taky nějaké trojky."

Martin Vaněk (trenér hostů):

"Pro nás šlo o hrozně náročné utkání. Náš program byl fakt šílený, ale jsem stračně rád, že jsme to dnes zvládli. Řekli jsme si, že to bude hlavně o bojovnosti, vymačkat ze sebe všechno. V prvním poločase jsme chtěli s Beksou udržet krok. Mají skvělé fanoušky, jsou tady velmi silní, ale nám se to podařilo. Ve druhém poločase to byla přetahovaná, ale my jsme bojovali o každý balón a to rozhodlo v náš prospěch. V závěru zahrál výbotně Lee, který trefil nějaké trojky. Jsem rád, že jsme tento zápas zvládli, protože jsme to potřebovali."

Jakub Krakoviš (hráč hostů):

"Před zápasem jsme se bavili o tom, že potřebujeme odehrát dobře první poločas, udržet se s Pardubicemi v kontaktu, a ve druhém poločase se rozhodne. Myslím, že jsme to splnili, hlavně obranou. Dostali jsme 64 bodů, to byl klíč k úspěchu. Byli jsme celkem hladoví, šli jsme za míči, které byly třeba sporné a díky tomu jsme zůstávali v útoku. Výborně zahrál Greg Lee, v důležitých momentech se trefil, to bylo určující. Hlavně bych chtěl ale kluky pochválit za to, jak jsme se k tomu dneska postavili. Máme náročný program, čtvrtý zápas v osmi dnechm ale zvládli jsme to velmi dobře. Klobouk dolů před klukama."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti