Upravit stránku
22. 11. 2021

Odpočinek. A pak? Znovu na 100%!


Bravo! Tohle je starý známý Josef Potoček. I s vítanou nadstavbou. Obávaný pardubický snajpr se po nemoci dostal do skvělé fazóny, naposledy pomohl 11 body skolit chorvatskou Šibenku.

Dřel. V obraně se při alternaci na pozici 4 úspěšně pasoval s mnohem vyššími a těžšími protivníky, v útoku kromě své tradiční silné disciplíny - střelby zpoza tříbodového oblouku - se srdnatě bil na útočném doskoku. Pod soupeřovým košem vybojoval 3 míče, nejvíce z hráčů Beksy. "Na doskoky se snažím chodit i z pozice křídla, v tom je to pro mě stejné. Jenom ti borci, proti kterým hraju na pozici 4, jsou větší a silnější, takže je to pro mě víc práce. Je to makačka," pousmál se Pepíno, jenž po výhře nad Šibenkou 82:67 dlouho oddychoval na palubovce.

Jeho hodnocení bylo nejprve velmi stručné, leč výstižné. "Vyhráli jsme, to je důležité."

Záhy svou odpověď rozvedl. "Vyhráli jsme, protože jsme bojovali. Sice jsme ztráceli na doskocích, protože jsme hráli v menší sestavě, v tom byla pro nás potíž, ale přesto jsme dokázali vybojovat vítězství, což je super." Sám Pepíno pomoh k vítězství třemi proměněnými trojkami. V posledních pěti zápasech, které Beksa odehrála během jedenácti dnů (!) - s Levicemi, v Děčíně, s Ústím, s Ostravou a s Šibenkou - proměnil 13 z 24 tříbodových pokusů, což činí skvělou úspěšnost 54,2%.

Jeho trefy z dálky nám v neděli velice pomohly, i proto, že houževnatého chorvatského soka jsme dlouho nemohli definitivně setřást. V úvodních 25 minutách jsme několikrát odskočili do vedení o 10 až 12 bodů, ovšem Šibenka se opakovaně dokázala přitáhnout do těsnějšího kontaktu. "Nehráli jsme úplně konstantně. V jednu chvíli jsme se trefovali, pak přišla pasáž, kdy jsme zase vůbec nic nedávali. Naštěstí jsme to ale v druhé půli zvládli," řekl dále jeden ze čtyř dvouciferných střelců Beksy.

Po náročné zápasové sérii mu, stejně jako jeho spoluhráčům, přijde velmi vhod dnes začínající reprezentační přestávka.

Hráči dostali dva dny volna, tréninkový proces znovu začne ve středu. "Teď si dáme odpočinek, ale pak do toho znovu musíme vlítnout na 100%. Obrana, útok, doskoky, agresivita... Nemůžeme v ničem polevit," zdůraznil Josef Potoček.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti