Upravit stránku
25. 04. 2021

Odešla nám obrana


Ohlasy trenérů a hráčů po úvodním utkání čtvrtfinálové série mezi BC Geosan Kolín a BK JIP Pardubice (92:87).

Miroslav Sodoma (trenér BC GEOSAN Kolín):
"Máme za sebou první čtvrtfinále – určitě to nebylo lehké, ale to jsme ani nepředpokládali. Myslím si, že jsme se zlepšili v druhém poločase a to je vlastně důvod toho, že jsme vyhráli. Padly nám tam střely a myslím, že nikdo nemůže říkat, že to byla náhoda, protože takhle hrajeme celou sezonu. Díky zlepšené hře ve druhém poločase jsme udělali první krok, spíše krůček a zítra ve 20:15 opět tady a věřím, že opět vítězně."

Filip Novotný (hráč BC GEOSAN Kolín)
"Dneska jsme nezačali vůbec dobře. První poločas nebyl podle našich představ, ale do druhého poločasu jsme vlítli s jinou energií, trefovali jsme střely a jsme rádi, že máme první bod. Není ale čas na slavení, musíme zregenerovat a zítra znovu."

Adam Konvalinka (trenér BK JIP Pardubice):
"Zápas se nehodnotí lehce. Myslím si, že první poločas byl náš, ale můžou nás mrzet poslední dvě minuty, kdy jsme po hloupých chybách šli naprosto zbytečně z plus 10 jenom na 3 body, čímž se soupeř vrátil do hry. Třetí čtvrtina, to byl průšvih v obraně, domácí si s námi dělali co chtěli. Ve čtvrté čtvrtině jsme se zase trošku zvedli, vrátili jsme se k naší aktivní hře a právě takhle s Kolínem musíme hrát, ne se koukat na to, jak střílejí volné trojky. Nechali jsme je, aby v tomhle mohli dominovat a to nás stálo zápas. V pondělí musíme bezpodmínečně vyhrát. K tomu jednoznačně potřebujeme zlepšit práci na doskoku a hrát aktivněji, rychleji, protože v neděli jsme v rozhodujících chvílích akceptovali pomalejší tempo Kolína."

Kamil Švrdlík (hráč BK JIP Pardubice):
"Z mého pohledu jsme odehráli první dobrý poločas, jen škoda, že jsme si z něj odnesli jen tříbodové vedení, protože nedlouho před koncem jsme vedli už o 10 bodů. Vůbec nám nevyšel vstup do třetí čtvrtiny, kdy jsme udělal pár zbytečných ztrát, zvolili jsme špatné střely a dostali jsme se do velké ztráty. I když jsme bojovali až do konce a vypadalo to, že bychom se mohli dotáhnout, tak stahování soupeřova náskoku nás stálo strašně moc sil. Zítra musíme mít v naší hře víc jednoduchých přechodů, jednoduchých košů, ale hlavně nemít takový výpadek, jaký jsme měli v třetí čtvrtině. Stahovat v takhle důležitém a vyrovna ném zápase 15 bodů je hodně těžké. Musíme dělat to, na co jsme se před sérií připravovali a pokusit se urvat vítězství."

Petr Heřman (hráč BK JIP Pardubice):
"První poločas jsme, myslím, hráli slušný basket. V tom druhém nám ale absolutně odešla obrana, bohužel, s touhle obranou nemůžeme vyhrát zápas play-off. Ve čtvrté čtvrtině jsme znovu začali líp bránit, rvali jsme se až do konce, ale bohužel to nestačilo. Nesmíme se tím nechat srazit, naopak je potřeba přijít maximálně koncentrovaní na druhé utkání a jít si pro výhru. Podíváme se na video, kde jsme hořeli nejvíc, hlavně se budeme snažit eliminovat chyby v obraně."

T. J. Dunans (hráč BK JIP Pardubice):
"Bohužel jsme prohráli, hlavně kvůli výpadku v obraně, to rozhodlo. V prvním poločase jsme bránili dobře, ale po přestávce jsme nebyli v obraně tak aktivní, jak bychom chtěli. Měli jsme také velký problém s doskokem, dávali jsme soupeři druhé i třetí šance ke skórování. Kolín hodně těžil z útočného doskoku, buď úspěšnými střelami za 3 body, nebo jednoduchými zakončeními zpod koše. Zítra je ale další zápas a my se musíme hodně soustředit zejména na obranu, být v ní konstantní."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti