20. 01. 2016

Od druhé čtvrtiny suverénně

Výtečnou pasáží od začátku druhé do poloviny třetí čtvrtiny ovládli pardubičtí basketbalisté zápas v Ústí n. L. a Slunetu porazili i potřetí v sezoně, tentokrát šestnáctibodovým rozdílem.

26. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Sluneta Ústí n. L. vs. BK JIP Pardubice 83:99
(16:17, 14:32, 24:28, 29:22)

Body: Barham 22, Kendrid 21, Emerson 11, Čarnecký 10, Jiříček 5, Abercrombie 5, Votroubek 5, Pecka 4 - Autrey 20, Švrdlík 20, Pandula 15, Kotas 12, Kohout 11, Nečas 6, Půlpán 5, Škranc 4, Wall 3, Šoukal 3

Zápas jsme dostali pod kontrolu ve druhé čtvrtině.

V závěru první části hry ještě Sluneta vedla 16:14, ovšem pasáž mezi 10. a 12. minutou skončila 0:9 a od té chvíle jsme byli neustále vpředu. V závěru prvního poločasu Dušan Pandula vedl šesti body náš klíčový nápor - po šňůře 0:11 jsme odskočili do téměř dvacetibodového trháku (29:47) a otěže už jsme z rukou nepustili.

Skvěle nám vyšel i vstup do druhé půle: za necelé tři minuty jsme šňůrou 2:10 navýšili odstup na 25 bodů a třináct minut před koncem činil maximálních 27 bodů, když Ondřej Kohout z trestné linie posouval průběžný stav na 42:69!

Ústeckého snajpra Andrewa Barhama jsme do půle udrželi na pouhých 3 bodech, zbylých 19 zaznamenal ve druhém poločase za rozhodnutého stavu (celkem 22 bodů, trojky 4/7, trestné hody 6/8). Dvacetibodovou hranici pokořil také Dana Kendrid (21 bodů, dvojky 7/9, trestné hody 4/4), naopak podkošového obra Coryho Abercrbombieho jsme vůbec nepustili do hry (za 17 minut stihl jen 5 bodů a 2 doskoky).

Náš tým měl hned kvintet dvouciferných mužů. Lamb Autrey atakoval ceněný triple-double, nakonec skončil na 20 bodech, 8 asistencích a 7 doskocích (dvojky 6/9, trojky 2/3, trestné hody 2/2)!! Kamil Švrdlík zapsal 20 bodů (z pole 9/14), Dušan Pandula 15 (z pole 6/11), Lukáš Kotas 12 (trojky 4/7!) a Ondřej Kohout 11 (z pole 4/6, trestné hody 2/2).

"Do utkání jsme vstoupili trošku rozpačitě, nedařilo se nám tak, jak jsme si představovali," poukázal trenér Tomáš Bartošek na nepříliš koncentrovaný vstup do zápasu. "S přibývajícími minutami jsme získávali jistotu a obranným tlakem jsme donutili domácí k těžkým střelám nebo ke ztrátám."

Bartoškova slova dokumentují statistiky, vždyť Beksa získala za celé utkání 16 míčů, z toho neuvěřitelných 11 již v prvním poločase!!! "Z toho pramenily rychlé protiútoky a jednoduché koše. To nám pomohlo a dodalo klid i do postupného útoku, v němž jsme si vytvářeli a proměňovali otevřené pozice a náš náskok narostl  v průběhu utkání až na 27 bodů."

Trenér zmínil i závěrečnou čtvrtinu, v níž defenzivní hráz pardubického týmu povolila a kvůli tomu inkasoval 29 bodů. "Škoda, že jsme ztratili koncentraci a hloupými chybami jsme dovolili domácím skórovat, často z trestných hodů, díky čemuž výsledek zkorigovali."