Upravit stránku
18. 12. 2017

Ocenili jsme vítěze BasketMalování


Čtvrtý ročník BasketMalování má za sebou slavnostní tečku. Společný projekt BK JIP Pardubice a Pardubické nemocnice, určený pro děti hospitalizované v nemocnici, zná své vítěze. 

Autoři nejlepší obrázků byli pozváni na utkání 13. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a Jindřichovým Hradcem, přičemž o přestávce osobně převzali ceny přímo na palubovce.

"Když jsem byl vybrán za patrona letošního ročníku, moji předchůdci mě varovali, že mě čeká náročný úkol. A skutečně to tak bylo. Nejprve jsem při návštěvě dětí v nemocnici ukázal, jak mi jde malování. A ještě těžší bylo vybírat nejlepší obrázky. Děti na rozdíl ode mne kreslit umí. Nebylo vůbec snadné zvolit vítěze,“ pronesl Kamil Švrdlík, který patronem soutěže a zároveň členem poroty.

BasketMalování probíhalo v jarních měsících na dětském oddělení a oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice. Hospitalizované děti pod vedením učitelek ze školy při zdravotnickém zařízení kreslily obrázky s libovolnou basketbalovou tématikou. "Jsme rádi, že se z tohoto projektu již stala tradiční záležitost. Dětem přináší zpestření pobytu v nemocnici a rozptýlení při léčbě. A je pozitivní, že mají o soutěž zájem. Počet obrázků i jejich úroveň o tom plně svědčí. Pardubickým basketbalistům patří naše poděkování za podporu a spolupráci při této aktivitě, kterou jednoznačně vítám,“ řekla Štěpánka Fraňková, ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice.

Na konci soutěže se sešla bezmála stovka obrázků. Porota, kterou tvořili zástupci basketbalového klubu a nemocnice, z nich v každé ze čtyř věkových kategorií vybrala tři nejlepší. "Děti malovaly s velkou fantazií, byly opravdu šikovné. Myslím si, že se při kreslení dobře pobavily. A to je hlavní účel této soutěže,“ řekl Kamil Švrdlík.

Každý, kdo se do soutěže zapojil, získal vstupenky na jeden ligový zápas pardubických basketbalistů. A autoři tří nejlepších obrázků v každé kategorii dostali ještě věcné ceny věnované Pardubickou nemocnicí a basketbalovým klubem. Převzali si je při slavnostním vyhlášení v rámci sobotního ligového zápasu ve Sportovní hale Dašická. „Stejně jako v minulých letech jsme pro vítěze všech čtyř kategorií připravili i speciální cenu. Každý od nás opět dostal repliku našeho dresu se svým jménem na zádech. Věřím, že je potěší a že pro ně budou milou vzpomínkou na tuto soutěž,“ řekl Pavel Stara, předseda představenstva BK JIP Pardubice a ke spolupráci s nemocnicí dodal: "Spolupráci s Pardubickou nemocnicí vnímáme jednoznačně jako velmi důležitou, velmi si vážíme péče lékařů a celého personálu o zdraví nás všech."

A tradice zůstane zachována i v podobě definitivní tečky. Znovu ji udělá dražba dvanácti oceněných obrázků, jejíž výtěžek bude věnován dětskému oddělení a oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti