Upravit stránku
21. 11. 2019

Oceněni výherci BasketMalování


Pátý ročník BasketMalování, tradičního společného projektu pardubického klubu a Nemocnice Pardubického kraje, již zná své vítěze ve všech kategoriích.

Slavnostní tečku za projektem, který je určen pro děti hospitalizované na dětských odděleních Pardubické nemocnice a Chrudimské nemocnice, udělalo ocenění autorů nejlepších obrázků. Proběhlo přímo na palubovce o přestávce středečního duelu Beksy s rakouským Klosterneuburgem. Ceny si převzala třináctka dětí. „Kreslení mě vždy bavilo, proto jsem s radostí přijal roli patrona letošního ročníku. Ale to jsem netušil, co mě čeká. Vybrat nejlepší obrázky bylo hodně nesnadným úkolem. Děti, které se do soutěže zapojily, byl hodně šikovné. Na konci se sešlo mnoho krásných obrázků,“ pronesl křídelník pardubického týmu Josef Potoček, který byl patronem i jedním ze členů poroty. 

BasketMalování se uskutečnilo v jarních měsících. Podobně jako v předchozích čtyřech ročnících probíhalo na dětském oddělení a oddělení dětské chirurgie, nově se do něj zapojilo i dětské oddělení Chrudimské nemocnice. Hospitalizované děti pod vedením učitelek ze škol při zdravotnickém zařízení kreslily obrázky s libovolnou basketbalovou tématikou.

„Děti předvedly velkou šikovnost a fantazii. Soutěž je opět bavila. To je nejdůležitější. Přináší jim zpestření pobytu v nemocnici a rozptýlení v průběhu léčby. Proto jsme rádi, že s basketbalovým klubem na tomto projektu spolupracuje a že jsme ho letos rozšířili i na další dětské oddělení v sousední Chrudimské nemocnici,“ řekl Jiří Skalický, náměstek léčebné péče Pardubické nemocnice. Děti volily různé malířské techniky i nejrůznější basketbalovou tématiku. Na konci se tak sešlo kolem stovky rozmanitých obrázků.

Porota složená ze zástupců basketbalového klubu a nemocnice tak měla nesnadné rozhodování, když vybírala tři nejlepší v každé ze čtyř věkových kategorií. Nakonec však vybrala nejen dvanáctku „medailistů“, ale rozhodla se ocenit ještě třináctého, který vytvořil zajímavé 3D výtvarné dílo.  Odměna však čekala na všechny zúčastněné děti. Každý, kdo se do soutěže zapojil, získal vstupenky na jeden ligový zápas pardubických basketbalistů. A autoři tří nejlepších obrázků v každé kategorii dostali ještě věcné ceny věnované Pardubickou nemocnicí a basketbalovým klubem. Převzali si je při slavnostním vyhlášení v rámci středečního zápasu Alpe Adria Cupu v pardubické enteria areně. „Zůstali jsme věrni tradici z minulých ročníků. Vítězům každé kategorie jsme věnovali repliku našeho dresu s jejich jménem na zádech, aby měli krásnou vzpomínku na tuto soutěž,“ řekl René Peška, PR manažer BK JIP Pardubice.

Výsledky 5. ročníku BasketMalování

Kategorie I (do 6 let):
1. Adéla Červená, 2. Adam Novák, 3. Adam Veselík

Kategorie II (do 10 let):
1. Vendelín Buranda, 2. Tereza Lindnerová, 3. Patrik Horváth

Kategorie III (do 15 let):
1. Václav Džupina, 2. Tomáš Jakubčo, 3. Vivien Bartalošová

Kategorie IV (do 18 let):
1. Marie Boušková, 2. Jiří Svojanovský, 3. Laurinka Korová

Zvláštní ocenění:
Ondra Matys

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti