30. 11. 2016

Očekávaný postup

Pardubičtí basketbalisté ve svém prvním utkání letošního ročníku Českého poháru potvrdili roli favorita, v Klatovech zvítězili 23bodovým rozdílem.

4. KOLO ČESKÉHO POHÁRU:

BK Klatovy vs. BK JIP Pardubice 53:76
(15:14, 10:18, 12:28, 16:16)

Body: Aušprunk 17, Nelson 14, Křiváček 10, Johánek 8, Kuneš 2, Bernas 2 - Švrdlík 18, Kohout 12, Příhonský 11, Škranc 10, Potoček 9, Wall 8, Burnett 4, Roub 2, Formánek 2

Kromě dlouhodobě zdravotně indisponovaného Dušana Panduly na západě Čech nezasáhli do hry ani zraněný Viktor Půlpán a dvojice Radek Nečas-Lamb Autrey, jimž kouč Levell Sanders dopřál zápasové volno.

První poločas Beksa neodehrála dobře.

Netrefila ani jedinou trojku, zejména v přechodové fázi se dopouštěla velkého počtu míčových ztrát, a tak skóre narůstalo jen velice pomalu. První body znamenal až Josef Příhonský na konci 4. minuty (stav 4:2), JIP mírně ztrácel ještě v polovině druhé čtvrtiny. Zejména díky 10bodovému příspěvku Kamila Švrdlíka se těsně před přestávkou poprvé dostal do výraznějšího vedení (20. minuta - stav 23:32).

Až ve druhé půli nabralo utkání očekávaný směr. Výrazně aktivnější obrana, z ní plynoucí velké množství získaných míčů a snadných košů, a konečně také úspěšné tříbodové trefy Domineze Burnetta a Josefa Potočka znamenaly navýšení rozdílu ve skóre až na 25 bodů (28. minuta - 35:60) a podobným rozdílem duel i skončil.

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):

"Gratuluji Klatovům a jejich trenérovi k výkonu, jaký dnes předvedli. Využili šanci hrát Český pohár a dali do tohoto zápasu všechno. Z našeho výkonu jsem byl rozladěný. Není to o tom, s kým se hraje, ale jak se hraje, a my jsme dnes nehráli tak, jak umíme a jak bychom měli hrát."

Dalším soupeřem Beksy v Českém poháru bude Geosan Kolín, na jehož palubovce se bude hrát ve středu 7. prosince.