Upravit stránku
29. 03. 2023

Obrat ve famózní atmosféře


Tenhle zápas bavil! Beksa téměř celou dobu dotahovala mírný náskok Opavy, ovšem ve frenetické atmosféře zvládla v poslední čtvrtině báječný obrat a zvítězila o 6 bodů!

11. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice vs. BK Opava 88:82
(13:19, 22:22, 30:25, 23:16)

Slezané začali agresivněji a koncentrovaněji, a byť jim to na jejich poměry nijak zvlášť nelepilo z dálky (k našemu velkému štěstí), téměř 28 minut se drželi bodově vpředu (nejvíce o 9 bodů). Po přestávce jsme změnili jednu naprosto zásadní věc: začali jsme si mnohem více vážit míče. "V první půli byly rozhodující naše ztráty, kterých bylo 14. Ve druhé půli to bylo o dost lepší, protože už jsme měli pouze 2," zmínil trenér Dino Repeša jeden z klíčových statistických ukazatelů. Díky tomu, a rovněž díky výrazně agresivnějšímu pojetí na obou polovinách hřiště, jsme zprvu nepříznivě se vyvíjející utkání začali postupně otáčet a v posledních 90 sekundách jsme ho rozhodnou šňůrou 9:2 (od stavu 79:80) dotáhli do úspěšného konce. "Jsme velice rádi, že jsme v naší situaci zvládli zápas proti tak těžkému soupeři, jakým je Opava," cení si Dino Repeša důležitého triumfu.

Průběh utkání

Oba týmy v první čtvrtině velmi špatně střílely (z pole 25% - 26,3%), ovšem hosté to přece jen kompenzovali větší aktivitou na útočném doskoku (1 - 5) a menším počtem míčových ztrát (6 - 1), díky čemuž měli v této pasáži o plných 12 střeleckých pokusů více než Beksa!

A jelikož jsme počet ztrát neomezili ani ve druhé čtvrtině - naopak jsme ztratili dokonce 8 míčů!!! -, nebylo divu, že jsme se Opavě neustále dívali na záda. Jen díky soupeřově velice nízké úspěšnosti střelby z dálky (trojky 3/19 - 15,8%) nenarostla naše ztráta během prvního poločasu na více než 9 bodů (v 6. minutě 6:15).

Po přestávce jsme výrazně přidali na agresivitě na obou polovinách hřiště, včetně útočného doskoku (v první půli 3, ve druhé 10!), ale cesta ke kýžené výhře byla ještě pořádně trnitá. Poprvé jsme vedli až v 28. minutě, kdy Matěj Burda trojkoval na 63:62. Opavští však dlouho odolávali našemu tlaku a několikrát si vzali zpět mírný náskok. V 35. minutě se krátce po sobě prosadili Jakub Mokráň s Janem Švandrlíkem a ztráceli jsme 72:77, na konci 38. minuty Martin Gniadek svojí třetí trojkou naposledy poslal hosty dopředu (stav 79:80). Kamil Švrdlík poté dvakrát skóroval z čáry trestného hodu, naopak Jakub Mokráň ze stejné pozice v obou případech neuspěl, načež Mateo Čolak s Nickem Nealem skvělými nájezdy poslali rozdíl mimo dosah jednoho koše.

"Jsem pyšný na náš tým, protože jak v Ústí, tak dnes jsme vyhráli hlavně bojovností," předeslal rozehrávač Nick Neal. "Nedali jsme hlavy dolů, i když jsme téměř celou dobu prohrávali. V posledním time-outu jsme si řekli, že hrajeme doma a před našimi fanoušky nechceme a prostě nemůžeme prohrát! Jsme šťastní, že jsme to zvládli. Výhru jsme urvali agresivitou na útočné polovině hřiště i dobrou obranou v klíčových pasážích utkání," dodal Nick, jenž po slabší první půli (2 body, 3 ztráty, hodnocení +/- -6) svůj výkon výrazně pozvedl (ve druhé půli 12 bodů, 1 ztráta, 3 zisky, +/- +25!).

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti