Upravit stránku
04. 04. 2022

Obrat v derby


Vítězstvím o 6 bodů v derby na královéhradecké palubovce zakončila značně oslabená Beksa své putování dlouhodobou částí NBL. Do play-off vstoupíme z šesté pozice a ve čtvrtfinálové sérii vyzveme třetí Brno.

14. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

Královští sokoli vs. BK Pardubice 76:82
(25:21, 21:20, 19:24, 11:17)

Tomáš Vyoral, Matěj Burda, Michal Svojanovský, Phil Henry (všichni nemoc) a Josef Potoček (dlouhodobé zranění).

Toto kvinteto postrádali trenéři Repeša s Konvalinkou v dnešním derby, které bylo zároveň derniérou v dlouhodobé části Kooperativa NBL. A aby toho nebylo málo, na konci třetí čtvrtiny rozhodčí vyloučili Petra Šafarčíka... Beksa však povstala, prokázala mentální sílu a vydrápala se ze čtrnáctibodové propasti. Klíčem k úspěchu byla skvělá závěrečná patnáctiminutovka, v níž jsme inkasovali pouhých 18 bodů a sami jsme jich nasázeli 32! "Gratuluji mým hráčům k vítězství, vrátili jsme se zpátky po negativní šňůře, kterou jsme měli," radoval se z triumfu trenér Dino Repeša. "Po obou Final 4, která jsme hráli, jsme pohráli čtyři zápasy a chtěli jsme skončit výhrou. Nebyl to důležitý zápas do tabulky, ale byl důležitý pro naše fanoušky. Bylo to derby a každé derby je důležité. Chtěli jsme proti Královským sokolům vyhrát potřetí a to jsme udělali."

Průběh utkání

Ne, začátek rozhodně nebyl podle našich ideálních představ. Z prvních osmi střel jsme proměnili jedinou (v kolonce útočných doskoků jsme přitom měli 0) a domácí rychle vedli 10:2. Poté jsme nakupili do krátkého časového úseku 3 míčové ztráty, čehož domácí využili k snadným bodům z brejků: po jednom z nich Peter Sedmák zvyšoval v 8. minutě již na 21:8. "Nezachytili jsme začátek zápasu ani začátek druhé čtvrtiny," konstatoval křídelník David Pekárek. Jeho slova dokazuje další průběh utkání: počáteční dvouciferné manko jsme sice téměř smazali (právě Peky se na tom podílel dvěma přesnými trojkami) a přitáhli jsme se na čtyřbodový rozdíl, jenže na startu druhé čtvrtiny Královští sokoli nastříleli 9 bodů v řadě a rázem byli vpředu o maximálních 14 bodů (35:21).

Do hlubší propasti už jsme naštěstí nezapadli. Postupně jsme přitahovali šrouby v obraně (svědčí o tom i počet inkasovaných bodů v jednotlivých čtvrtinách: 25, 21, 19, 11!) a v útoku jsme od druhé čtvrtiny byli konzistentní. V polovině třetí části ještě Peter Sedmák 8 body v řadě potáhl svůj tým k osmibodovému trháku (58:50), leč třemi úspěšými tříbodovými pokusy (Dantez Walton 2 a Anatoliy Shundel 1) jsme se opětovně přitáhli do těsného kontaktu a v závěrečné pětiminutovce dramatického derby nás udržel vpředu David Pekárek. Mezi 35. a 38. minutou proměnil všech 7 trestných hodů (!), čímž výrazně přispěl k rozhodující šňůře 5:11. "Jsme velmi rádi, že po nepovedeném začátku jsme se dokázali nějakým způsobem dostat zpátky do hry a ke konci jsme měli trochu více štěstí," doplnil s 20 body top-skórer Beksy.

Cenné výhry si cenil i Dino Repeša. "Přijeli jsme bez Vyorala, Henryho, Burdy, Svojanovského, kteří byli nemocní. Poté přišel diskvalifikační faul Šafarčíka, nevím, co se stalo pod košem. Na konci poslední čtvrtiny kluci udělali maximum. Hradec dal jen 11 bodů, což je dobře. Teď máme dva týdny na to, abychom se připravili na čtvrtfinálovou sérii proti Brnu. Čas využijeme na zlepšení věcí v obraně a útoku," uzavřel pardubický kouč.

Statistiky jsou k dispozici na webu nbl.basketball.

Čtvrtfinále play-off

Ve čtvrtfinálové sérii, která se bude hrát na čtyři vítězná utkání, vyzveme Basket Brno. Hrát se začne v polovině dubna, přičemž první dvě utkání se odehrají na brněnské palubovce, zápasy číslo 3 a 4 v Pardubicích. V případném pokračování série se oba týmy vystřídají v pořadatelství po jednom utkání. Konkrétní termíny přineseme již brzy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti