13. 09. 2019

Obrat a výhra

Úvodní díl přípravného dvojzápasu na palubovce Slasku Wroclav skončil lépe pro Beksu, která v Polsku otočila utkání z patnáctibodové ztráty a bere druhou výhru v přípravě.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

Slask Wroclav vs. BK JIP Pardubice 81:87
(22:14, 24:22, 20:28, 15:23)

Stejně jako ve všech předchozích přípravných utkáních, i tentokrát scházeli na zápasové soupisce rozehrávač Tomáš Vyoral a pivot Ondřej Kohout. Kvůli studijním povinnostem navíc do Polska neodcestoval ani další rozehrávač Michal Svoboda, a tak trenéři měli k dispozici desítku Viktor Půlpán, Michal Svojanovský, Alessandro Petric, Josef Potoček, Ozren Pavlovič, David Škranc, Radek Nečas, Kamil Švrdlík, Prokop Slanina a Ondřej Výcha.

Slask začal ve velkém tempu a za tři minuty už byl vpředu o 7 bodů (10:3). Zvýšit produktivitu v útoku nám pomohl střídající Prokop Slanina, jenž zapsal rychlých 6 bodů, ovšem vinou míčových ztrát a faulů (7 za 8 minut), které domácí hráči trestali z čáry trestného hodu, záhy naše manko narostlo na deset bodů (9. minuta - 22:12). V úvodních 98 sekundách druhé čtvrtiny jsme hned třikrát ztratili míč a na konci 14. minuty jsme byli pozadu již o 15 bodů (32:17).

Bohužel neustále narůstal i počet faulů (Kamil Švrdlík a Josef Potoček měli v polovině 3. čtvrtiny už 3 osobní chyby, poměr týmových faulů v této fázi utkání byl 5 - 14 a střílených trestných hodů v první půli 17 - 2!). "V první půli to bylo z naší strany takové ospalé. Měli jsme dost ztrát, nehráli jsme dobře," řekl křídelník Josef Potoček.

Do druhého poločasu jsme vstoupili o poznání sebevědoměji. Na úvodní trojku Wroclavi jsme reagovali šňůrou 0:11 (Kamil Švrdlík 5 bodů) a přitáhli jsme se na dvoubodový rozdíl (49:47)! Rozjetý Kamil sice o chvíli později střídal kvůli čtvrté osobní chybě, jenže náš nápor pokračoval: v 26. minutě předvedli ukázkovou spolupráci Radek Nečas s Prokopem Slaninou a druhý jmenovaný košem s faulem otáčel na 55:57 - po šňůře 6:21 jsme poprvé v zápase vedli! "Zlepšili jsme všechno. Začalo nám to padat, zlepšili jsme se v obraně, nenechali jsme domácí hráče střílet lehké střely," vypozoroval Pepíno zásadní změny.

První tři útoky Beksy v poslední čtvrtině skončily třemi přesnými trefami zpoza tříbodového oblouku:
nejprve se dvakrát zaskvěl Josef Potoček, kterého záhy napodobil i méně tradiční střelec Ondřej Výcha - 66:73!

Mírně vpředu jsme se udrželi až do koncovky. Ozren Pavlovič v 36. minutě trojkoval na 75:80, Kamil Švrdlík na konci 37. nájezdem posunul stav na 77:82. Definitivu nám dala povedená spolupráce 40 sekund před koncem, kterou zakončil efektním dunkem Ozren Pavlovič (81:87). "V druhé půli už jsme všichni byli jiní lidi. Hráli jsme mnohem agresivněji, na obou polovinách hřiště," řekl dále Josef Potoček. "Jsme šťastní, že jsme vyhráli. Cítím, že se zlepšujeme. Hodně jsme chtěli vyhrát a jsme moc rádi, že se nám to podařilo."

Druhý zápas se stejným soupeřem odehrajeme v sobotu opět od 18 hodin.