Upravit stránku
29. 11. 2022

Oberwart vs. Beksa


Poslední venkovní utkání v základní fázi Alpe Adria Cupu odehrají pardubičtí basketbalisté v Rakousku, kde bude jejich soupeřem sdíleně vedoucí tým tamní nejvyšší soutěže Oberwart.

5. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

Oberwart Gunners (1/3) vs. BK KVIS Pardubice (4/0)
středa 30. 11. v 19 hodin | Oberwart

Na evropské scéně dosud neporažená Beksá má již jistý postup do play-off.

Ani tato příjemná skutečnost však vůbec nic nemění na motivaci a odhodlání pro nadcházející duel.

"Sice máme postup jistý, ale nechceme tento zápas jakkoliv podcenit, natož neodehrát naplno. Chceme si výhrou pojistit první místo ve skupině," zdůraznil rozehrávač Matěj Burda, jenž se vrátí do hry po zranění zad. "Naším cílem je pokračovat v předešlých výkonech, jaké jsme předvedli zejména v Opavě a v Hradci Králové, a udržet si vítěznou šňůru, co nejdéle to půjde. Bylo by naprosto zbytečné, abychom si v tomto zápase nějak snížili sebevědomí," řekl dále jedenadvacetiletý rozehrávač.

Matěj Burda naposledy nastoupil ještě před reprezentační přestávkou, následující tři duely po jejím skončení musel vynechat. "V minulém týdnu jsem měl nějaké individuální tréninky a v pondělí jsem absolvoval první trénink s týmem, už naplno. Cítím se dobře, o moc lépe, než předtím," okomentoval svůj aktuální zdravotní stav. "Musím sice dál cvičit, ale jak jsem řekl, cítím se o dost lépe. Akorát se budu muset dostat do herního rytmu, přece jen jsem skoro tři týdny nehrál. Na zápas v Oberwartu se hodně těším a doufám, že se nejen mě, ale nám všem povede a získáme další výhru," přeje si úspěšný průběh i výsledek.

Zatímco v dosavadním průběhu Alpe Adria Cupu se Oberwartu příliš nedaří - v předcházejícícm čtyřech zápasech zapsal jediné vítězství -, v národní soutěži momentálně drží čtyřzápasovou vítěznou šňůru a s výtečnou bilancí 7 výher a jediné porážky se dělí s Vídní o 1. místo! "Čeká nás těžký zápas, už proto, že hrajeme venku," predikuje Matěj Burda. "Oberwart je velmi specifický soupeř, který je na tom velmi dobře fyzicky, takže půjde o hodně tvrdý zápas. Soupeře táhnou hlavně američtí hráči DJ Hanes a Brock Gardner, hlavně Hanes má vysoký bodový průměr," upozornil pardubický rozehrávač na jednoznačného lídra Gunners, jenž v rakouské lize zapisuje průměrně 22,1 bodu (trojky 40% - 14/35!) a v Alpe Adria Cupu rovných 14 bodů.

V prvním vzájemném utkání, které jsme ovládli zcela jasně 93:63 (nejvíce bodů: Čolak 21, Rikić 12, Pekárek 11, Burda 10, Štěrba 9, Švrdlík 9, Svoboda 8... - Howard 12, Knessl 11, Poljak 10, Gardner 9, Hanes 8...), se naší obraně podařilo udržet Hanese vysoko pod jeho obvyklými čísly: netrefil ani jedinou z 9 střel z pole a všech svých 8 bodů skóroval z čáry trestného hodu. "Doma se nám ho podařilo ubránit a určitě to pro nás bude jednou z priorit i pro odvetu," podotkl Matěj Burda. "Hanese s Gardnerem doplňují rakouští hráči, z nichž nikdo nijak výrazně nevyčnívá, ale všichni hrají hodně agresivně, mají solidní střelbu i nájezd," doplnil charakteristiku našeho středečního soka. "Víme, že domácím půjde o hodně, protože pokud chtějí urvat druhé postupové místo, musejí vyhrát, ale stejný cíl máme i my," doplnil Matěj Burda.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti