Upravit stránku
09. 05. 2017

O udržení naděje


Semifinálová série mezi Beksou a Děčínem se vrací do Pardubic za stavu 1-3. Válečníci tedy mají tři postupové mečboly, ten první bude JIP odvracet ve středu večer.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 5:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín
středa 10. 5. v 18 hodin, SH Dašická

Po čtyřech odehraných semifinálových zápasech má do titulové série výrazně blíž Děčín, který si odvezl jedno vítězství z Pardubic a další dvě přidal o víkendu ve své hale. Beksa tedy ví, že chce-li naplnit své finálové ambice, v sérii už nesmí zaváhat.

Prvním předpokladem je uhájit ve středu večer domácí palubovku, snížit na 2 - 3 a znovu vrátit sérii do Děčína.

Otázkou je, jakou sestavu budou mít trenéři Levell Sanders s Tomášem Bartoškem k dispozici. V sérii zatím nenastoupil zraněný David Škranc, o jehož případném startu se rozhodne až před zápasem, navíc ve čtvrtém utkání se hned na začátku druhého poločasu zranil Dominez Burnett. V neděli v noci, ihned po návratu do Pardubic, absolvoval vyšetření v Pardubické nemocnici, v úterý proběhla další vyšetření a zatím není jasné, zda pro něj letošní sezona předčasně neskončilia.

Ať už bude Beksa hrát v jakékoliv sestavě, jedno je jisté: odhodlání týmu nechybí! "Pokud budeme hrát i nadále s takovou intenzitou a bojovností, jako v neděli v Děčíně, tak není důvod, abychom se tam příští sobotu nevrátili k šestému utkání," říká odhodlaně Tomáš Bartošek, ovšem zároveň zdůrazňuje: "Nejdříve musíme zvládnout středeční domácí zápas."

Na obranné polovině si Beksa drží vysoký standard.

Velký prostor ke zlepšení je však v útoku, o čemž svědčí i čísla. V semifinálové sérii střílíme dvojky s úspěšností 43,4% (69/159), trojky s úspěšností 25,6% (23/90) a ani z čáry trestného hodu se nám příliš nedaří (58,6% - 51/87).

3 otázky pro trenéra Tomáše Bartoška

Co z našeho výkonu z minulého utkání bychom si rádi přenesli i do středečního zápasu číslo 5?
"Odstavování soupeřových hráčů při obranném doskoku, které jsme výrazně zlepšili, dále neuhýbání z osobních soubojů, bojovnost. Zmínil bych i dodržování dobrého spacingu (rozestavení hráčů na útočné polovině hřiště - pozn. aut.), což jsme také zvládali lépe než v předchozím utkání."

Kde naopak potřebujeme náš výkon pozvednout?
"V konstantnosti našeho výkonu. Ve čtvrtém zápase jsme bohužel měli dva úseky, kdy jsme trochu zpanikařili a Děčín udělal dvě jednoduché bodové série okolo 8-10 bodů. My jsme kvůli tomu ztratili mírný náskok. Něčeho podobného se musíme vyvarovat, což znamená hrát konzistentně, nepustit Děčín do nějaké delší bodové série. I když se nám třeba něco nepodaří, je potřeba mít stále hlavu nahoře a neztrácet herní rytmus."

Za stavu 1 - 3 stojíme zády ke zdi. Jak byste popsal atmosféru v týmu?
"Jako maximálně odhodlanou! Všichni sice víme, jak na tom jsme, ale rozhodně chceme jet v sobotu do Děčína k dalšímu zápasu a uděláme pro to absolutní maxiimum! Série ještě neskončila, pevně věříme, že nás ještě čekají další semifinálové zápasy."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti