Upravit stránku
17. 04. 2024

O srovnání série


S nezměrnou touhou zvítězit a vyrovnat stav čtvrtfinálové série na 1 - 1 vstoupí pardubičtí basketbalisté do dnešního utkání číslo 2 na palubovce ústecké SLUNETY.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 2:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK KVIS Pardubice
středa 17. 4. v 18:00 | Sportcentrum SLUNETA

Úterní zápas číslo 1 nám bohužel vůbec nevyšel.

V jeho celém průběhu jsme vedli pouze jedinkrát o jediný bod (12 sekund), jinak jsme se domácím neustále dívali na záda.

Už v první půli jsme inkasovali hrozivých - zvláště na venkovní utkání play-off - 45 bodů a o vítězi a držiteli prvního čtvrtfinálového bodu tím bylo prakticky rozhodnuto. Velkou komplikací pro nás byla též ztráta dvou zkušených hráčů během třetí čtvrtiny: diskvalifikovaného pivota Kamila Švrdlíka (do dnešního duelu bude moci nastoupit) a zraněného rozehrávače Petra Šafarčíka (nad jeho dnešním startem visí velký otazník).

"V prvním poločase prvního utkání jsme měli problém hlavně v obraně. Nebyli jsme schopni zastavit jejich rychlý protiútok," uvedl křídelník David Pekárek. Pozitiva však neviděl ani ve hře na útočné polovině hřiště. "Náš útok? Ten byl špatný celou dobu, možná kromě začátku, kdy jsme se s domácími drželi. Bohužel jsme nebyli schopni se trefit."

V úvodní pasáži se dvakrát prosadil zpod koše Tyere Marshall, ovšem poté jsme až příliš spoléhali na střelbu z dálky. V rozmezí 4 minut jsme vystřelili 7 trojek (!), leč ujala se jediná. "Otevřené střely jsme měli, ale neproměňovali jsme je," posteskl si Peky. "64 bodů nám zápas play-off určitě nevyhraje," zmínil trudné výsledné bodové skóre Beksy.

Ústečtí se obešli bez obvyklého bodového příspěvku své největší hvězdy Tye Nicholse. Úřadující MVP ligy nastřádal jen 8 bodů, i tak SLUNETA na palubovce dominovala a nastřílela 84 bodů. Co potřebujeme zlepšit do dnešního Utkání 2, abychom mohli pomýšlet na vyrovnání čtvrtfinálové série? "Věřím, že ve druhém utkání se dokážeme v útoku lépe prosadit, ale zlepšit musíme i naši vlastní obranu," zdůraznil Peky, jenž byl s 15 body pardubickým top-skórerem. "Prohráli jsme pouze jeden zápas, nic zásadního se neděje," burcuje. "Od Ústí se očekává, že vyhraje oba dva domácí zápasy. My se ve středu budeme snažit urvat vítězství, ale k tomu potřebujeme začít hned od první minuty s jinou energií. A jak už jsem řekl, začíná to od obrany. Pokud se chytíme v obraně, tak bude i útok," uzavřel David Pekárek.

O víkendu se série mezi Beksou a Ústím přesune do Pardubic. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji v síti Ticketportal.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti