Upravit stránku
14. 10. 2016

O šestou výhru s Brnem


Ještě předtím, než Beksa poprvé ve své historii vstoupí do FIBA Europe Cupu, ji čeká domácí utkání v rámci základní části Kooperativa NBL proti Brnu.

7. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (5/1) vs. mmcité Brno (1/5)
sobota 15. 10. v 17 hodin, SH Dašická

Zatímco pardubický tým neuspěl v dosavadní průběhu NBL pouze na palubovce favorizovaných nymburských multišampiónů a všech pět ostatních soupeřů pokořil, Brňané mají přesně opačnou bilanci: zatím jediné vítězství vybojovali nad svitavskými Tury, které přetlačili o tři body, ve zbývajících pěti zápasech podlehli - naposledy Kolínu 81:90 (nejvíce bodů: Sinadinovič 24, Painter 13, Zachrla 13, Simpson 12, Mikulič 11...)

Navzdory faktu, že mmcité je nyní na poslední příčce, není radno družinu trenéra Zorana Helbicha podceňovat.

Základní osa je velmi kvalitní. Srbský rozehrávač Edi Sinadinovič patří mezi nejlepší střelce celé ligy (18,2 bodu + 4,3 asistence), na křídle se prosazuje chorvatský křídelník Ivan Mikuliš (12 bodů + 3 asistence) a pod košem hrají prim američtí pivoti Deshawn Painter (15,3 bodu + 11,2 doskoku) a Stan Simpson (9,5 bodu + 7 doskoků).

Z českých hráčů se výrazněji prosazují dva křídelníci. Zkušený Roman Zachrla střádá 12,3 bodu a nadějný Radek Pumprla přidává 6,7 bodu. Citelným oslabením je absence veterána Michala Křemena, jenž kvůli zdravotním potížím dosud nezasáhl do hry.

Z hlediska šíře základní rotace je na tom mmcité dosti podobně jako Ostrava, na jejíž palubovce JIP uspěl ve středu. Největší herní zátěž je na bedrech sedmi hráčů mmcité, tudíž snahou Beksy jistě bude udržovat vysoké tempo hry.

Mimo zápasovou sestavu i nadále zůstává Dušan Pandula, který absolvoval kardiologický zákrok, připraven do hry nebude ani Karel Formánek, jenž si při tréninku pohmoždil nárt. Menší potíže má i Lamb Autrey, jehož start však není ohrožen.

Naopak příznivě se vyvíjí rekonvalescence u Josefa Příhonského. Již druhým týdnem naplno zvládá i týmové tréninky a jeho zápasová premiéra v letošní sezoně se blíží.

Doprovodný program
  • Time-outy vyplní cheerleaders IM CHEER Pardubice.
  • O přestávce mezi poločasy vstoupí tanečníci Aerobic clubu KidFit.
  • Hlavní cenou v divácké soutěži bude voucher v hodnotě 500 Kč na konzumaci v pardubické restauraci Toscana.
  • Ve Fan shopu můžete zakoupit kromě standardní nabídky i speciální Šutysovo koření na drůbeží maso.

Vchod pro diváky do Sportovní haly Dašická bude otevřen jednu hodinu před začátkem utkání, tj. v 16 hodin. Vstupenky si můžete zakoupit i přes internet - odkaz do systému online prodeje zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti