Upravit stránku
02. 11. 2018

O šestou výhru


Navázat na předchozí přesvědčivé vítězství z Brna a získat ligové vítězství číslo 6. S tímto cílem půjdou pardubičtí basketbalisté do sobotního utkání s USK Praha.

8. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (5/1) vs. USK Praha (2/5)
sobota 3. 11. v 17 hodin, SH Dašická

Zatímco na evropské scéně se Bekse nedaří - po středečním neúspěchu v Izraeli má v letošní sezoně bilanci již 0/5 -, v NBL je momentálně druhá s jedinou porážkou, za dosud neporaženým Nymburkem. V nadcházejícím duelu s USK nás však podle všeho čeká těžká šichta, neboť Sovy se prezentují poctivým, houževnatým basketbalem. "USK Praha je dobrý tým, a tím, že do své sestavy přidal i kvalitní zahraniční hráče, je v letošní sezoně ještě nebezpečnější," předeslal kouč Levell Sanders. "Zápasy, které prohráli, a které jsem viděl, ztratili velmi těsně, takže musíme být připraveni na bojovné utkání."

Sovy před týdnem sahaly po překvapivém triumfu v Děčíně, kde nakonec podlehly o jediný koš 65:68, ve středečním 7. kole nestačily ve své hale na Ostravu po výsledku 70:80 (nejvíce bodů: Whack 15, Mareš 11, Vukosavljevič 10, Petružela 10…). Převážná většina zápasů USK končí velmi těsně, čehož důkazem jsou jak vítězství v Hradci Králové (o 3 body) či nad Brnem (o 1 bod), tak smolné porážky se Svitavami (o 2 body), v Olomoucku (o 2 body) a v Děčíně (o 3 body)!!! Pražanům nyní patří dělené 9. až 11. místo s bilancí výher a porážek 2/5 (stejnou mají i Ústí a Kolín).
Lídři USK

Dvojice nově přišedších zahraničních akvizic Raheem Appleby-Filip Vukosavljevič, plus dva členové širšího reprezentačního kádru Michal Mareš-Ondřej Sehnal. Právě tento kvartet je největší hrozbou pro soupeřovy obrany: Sovám zajišťuje v každém utkání průměrně 55 bodů, což jsou tři čtvrtiny týmové ofenzivní produkce (dosavadní bodový průměr v NBL činí 75,6).

Americký křídelník Raheem Appleby zaznamenal ve čtyřech z dosavadních sedmi zápasů rovných 20 bodů (k tomu 19, 9 a 8 bodů), a je tedy zárukou vyrovnaných výkonů (průměr 16,3 bodu, trojky 55% - 11/20). Nebezpečný trojkař Michal Mareš (úspěšnost tříbodové střelby 44% - 22/50) nastřádal ve všech předchozích sedmi duelech dvouciferný počet bodů a jeho aktuální průměr zní 14,9 bodu, jen o jediný bod za ním zaostává pětatřicetiletý srbský pivot Filip Vukosavljevič (13,9 bodu + 5,1 doskoku). Čtvrtým skórerem Sov je rozehrávač Ondřej Sehnal, jenž zvládá 9,7 bodu + 4,3 asistence.

Chceme hrát náš styl

I před letošní sezonou Sovy změnily trenéra, nyní je koučuje Dino Repeša.

Zaznamenali trenéři Beksy s příchodem nového trenéra i zásadní změny ve stylu hry USK? "Soupeř pod novým trenérem praktikuje časté změny obran, na což musíme být připraveni, je potřeba na to dobře reagovat," zmínil Ell jeden z důležitých faktorů. Zároveň však zdůraznil, že bodem číslo 1 bude nepochybně co nejvyšší koncentrace na vlastní výkon. "Klíčové pro náš úspěch bude hrát náš styl: rychlý a agresivní basketbal, udávání rytmu hry a dobré provádění všech obranných i útočných činností!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti